Flaga Europejskiej Federacji Kajakowej już w Krakowie: Za rok mistrzostwa Starego Kontynentu na torze KOLNA

Od 6 do 9 czerwca 2013 roku odbędą się w Krakowie mistrzostwa Europy w slalomie na sztucznym torze kajakarstwa górskiego OSiR KOLNA. W niedzielę, 13 maja w Augsburgu, na zakończenie tegorocznych zmagań o tytuły najlepszych na Starym Kontynencie, flagę Europejskiej Federacji Kajakowej (ECA), odebrał - w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego - Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Krzysztof Dębowski.

Celem wizyty przedstawicieli ZIS oraz Krakowskiego Klubu Kajakowego był nie tylko udział w tej miłej uroczystości, podczas której Prezydent ECA Albert Woods przekazał wspomnianą flagę Prezesowi Polskiego Związku Kajakowego Józefowi Bejnarowiczowi i dyr. Dębowskiemu, ale przede wszystkim zapoznanie z rozwiązaniami technicznymi toru w Augsburgu, gdzie po raz pierwszy w historii toczyła się w 1972 roku rywalizacja o olimpijskie medale w kajakarstwie górskim.

Od tamtego czasu na obiekcie tym zorganizowano wiele imprez najwyższej międzynarodowej rangi, poddawany był więc niezbędnym modernizacjom i modyfikacjom. Podobne działania przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy zostaną podjęte na torze Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA.

W trakcie ME w Augsburgu, trwających od 9 do 13 maja, Zastępca Dyrektora ZIS Krzysztof Dębowski i Prezes Krakowskiego Klubu Kajakowego Zbigniew Miązek przeprowadzili szereg rozmów - z Prezydentem ECA Albertem Woods'em, Sekretarzem Generalnym europejskiej federacji , Branko Lovricem oraz Przewodniczącym Komisji Slalomu ICF, Jean'em Michel'em Prono.

[galeria:426]