Finały Mini ME #ZwyciężajwKrakowie: siatkówka ponad wszystko!

Znamy już zwycięzców Krakowskich Mini Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej, zorganizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Gminę Miejską Kraków i Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków dla drużyn szkolnych i amatorskich, popularyzujących w podwawelskim grodzie tę piękną dyscyplinę sportu i promujących zbliżające się Mistrzostwa Starego Kontynentu EUROVOLLEY Poland 2017.

Mecze finałowe, rozegrane w sobotę, 10 czerwca, w hali głównej TS Wisła i w sąsiadującej z nią, oddanej do użytku w 2016 roku hali sportowej Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”, wyłoniły triumfatorów i medalistów w ośmiu kategoriach.

Zawodniczkom i zawodnikom czołowych zespołów  turnieju, przeprowadzonego pod hasłem #ZwyciężajwKrakowie, gratulowały sukcesów utytułowane siatkarki: Józefa Ledwig, Elżbieta Porzec-Nowak i Magdalena Śliwa, zarazem  ambasadorki Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY Poland 2017 w Krakowie.

Dla każdej ze znakomitych sportsmenek pojawienie się w hali TS Wisła przy ul. Reymonta było kolejnym sentymentalnym powrotem do miejsca, gdzie spędziły  piękne chwil w ich niezwykłej przygodzie z siatkówką.

Być może wśród tych, którym w sobotę wręczyły medale Mini ME są  godne następczynie i następcy, w drużynach szkolnych nie brakowało bowiem utalentowanych dziewcząt i chłopców.

- Trenuję i gram w MKS MOS Wieliczka od ośmiu lat – mówi Agnieszka Drej, MVP rywalizacji ekip ze szkół ponadgimnazjalnych. - Obecnie jestem w zespole juniorek. Ciągle liczę na to, że jeszcze podrosnę, bo przydałoby się parę centymetrów więcej na mojej pozycji atakującej. Tu reprezentowałam I Liceum Ogólnokształcące imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Mieszkam w Wieliczce, ale uczę się w „Nowodworku”. Kończę pierwszą klasę z rozszerzoną matematyką i fizyką. Myślę o studiach technicznych, co nie przeszkadza mi łączyć naukę z uprawianiem siatkówki.

Rówieśnik Agnieszki, kapitan zwycięskiego I Sportowego Liceum Ogólnokształcącego Igor Kubera doskonali siatkarskie umiejętności w WKS Wawel.

- Niedawno byli uczniowie naszego  Zespołu Szkół  na os. Teatralnym w Nowej Hucie Janek i Tomek Fornalowie oraz Marcin Komenda trafili już do ligowych klubów, a nawet reprezentacji seniorów. Ja wcześniej byłem piłkarzem,  trzy lata temu postawiłem jednak na siatkówkę i muszę przyznać, że to jest właśnie to – podkreśla Igor.

Julii Barbaszewskiej, najmłodszej z trójki sióstr-siatkarek gra w amatorskim Apollo nadal sprawia dużo frajdy: - Najdalej z nas w wyczynowej siatkówce zaszła najstarsza siostra Łucja. Grała w Wiśle Kraków, Dalinie Myślenice i jeszcze w kilku innych klubach, była reprezentantką Polski juniorek. Średnia – Klaudia występowała w AZS-ie, ja w Wandzie i w Wiśle, a wszystkie zaczynałyśmy w szkole na os. Teatralnym. 

- W Apollo zebrałyśmy naprawdę niezłą paczkę byłych zawodniczek – kontynuuje Julia Barbaszewska. - Uczestniczymy w turniejach, świetnie się na boiskach siatkówki bawimy. Nie zawsze wygrywamy. 

Medaliści  turnieju:

Szkoły podstawowe – dziewczęta: 1.  SP 5 Kraków, 2. SP 153 Kraków, 3. SP 155 Kraków. MVP: Magdalena Depa (SP 5);

Szkoły podstawowe – chłopcy: 1. SP 155, 2. SP 5, SP 58 Kraków, MVP: Paweł Nowogórski (SP 155);

Gimnazja – dziewczęta:  1. Gimnazjum Marcina Gortata Kraków, 2. Gimnazjum nr 39 Kraków, 3. Gimnazjum nr 32 Kraków, MVP: Wiktoria Okrutniak (Gimnazjum Gortata);

Gimnazja – chłopcy: 1. Gimnazjum Marcina Gortata Kraków, 2. Gimnazjum nr 20 Kraków, 3. Kostka Publiczne Gimnazjum Jezuitów Kraków, MVP: Maciej Gogulski (Gimnazjum Gortata).

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta: 1. I LO Kraków, 2. XXIV LO Kraków, 3. VII LO Kraków, MVP: Agnieszka Drej (I LO);

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy: 1. I Sportowe LO Kraków, 2. II LO, 3. Zespół Szkół Łączności Kraków, MVP: Jakub Gruca (I Sportowe LO);

Drużyny amatorskie – kobiety: 1. Bronowianka, 2. Apollo, 3. Słoneczny Ryż, MVP: Dominika Nowak (Bronowianka);

Drużyny amatorskie – mężczyźni: 1. Ketonal Team, 2. Net-sport, 3. Sami Przyjmujący, MVP: Bartosz Kołodziej (Ketonal Team).

Fot. JS/ZIS