Finał Urszuli Radwańskiej w Saint Raphael

Urszula Radwańska wystąpiła w niedzielę, 24 października w finale gry pojedynczej turnieju tenisowego ITF - z pulą nagród 50 tys. dolarów ? rozegranego we francuskim kurorcie Saint Raphael w pobliżu Nicei. W decydującym meczu niespełna 20-letnia Polka uległa rozstawionej z numerem siódmym, zajmującej obecnie 130. miejsce na świecie rówieśniczce, Amerykance Alison Riske 4-6, 2-6.

To najlepsze tegoroczne osiągnięcie młodszej z sióstr Radwańskich, która w sierpniu wróciła na korty po wyleczeniu poważnego urazu kręgosłupa. W drodze do finału pokonała Laurę Thorpe (Francja) 6-0, 6-1,  Jelenę Dokic (Australia, nr 4) 5-7, 2-0 (krecz Dokic), Karolinę  Sprem (Chorwacja, nr 6) 6-3, 6-3 i  Laurę Pous-Tio (Hiszpania, nr 5) 6-4, 6-4.
Urszula Radwańska promuje za granicą Kraków w ramach projektu „Kraków - Miasto Mistrzów”.
Jej niedzielna przeciwniczka Riske tydzień wcześniej triumfowała w turnieju z taką samą pula nagród w innej francuskiej miejscowości Joue-les-Tours, w tym sezonie była rewelacją czerwcowego turnieju WTA  na trawiastych kortach w Birmingham, gdzie jako kwalifikanta dotarła do półfinału, eliminując m.in. tak znane zawodniczki jak: Czeszka Sandra Zahlavova, Kanadyjka polskiego pochodzenia Aleksandra Wozniak, Anna Czakwetadze z Rosji, czy Belgijka Yanina Wickmayer, a uznała dopiero wyższość - po trzysetowej walce – Rosjanki Marii Szarapowej.