Finał Tour de Pologne w Krakowie co najmniej do 2018 roku

Jest porozumienie w sprawie organizacji w Krakowie finału pięciu kolejnych edycji Tour de Pologne. Dokument podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz Dyrektor Generalny  Lang Team Czesław Lang.

We wtorek, 22 października Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Czesławem Langiem – organizatorem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

 

Efektem spotkania, zorganizowanego na prośbę Czesława Langa, było zawarcie porozumienia w  sprawie kontynuowania współpracy przy organizacji i promowaniu Tour de Pologne pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala a firmą Lang Team, reprezentowaną przez Dyrektora Generalnego Czesława Langa. Dokument przewiduje m.in., że finał największej kolarskiej imprezy w naszym kraju będzie organizowany pod Wawelem w latach 2014 – 2018.

 

Szczegóły dotyczące kolejnych edycji Tour de Pologne  będą przedmiotem odrębnych umów.

 

Przypomnijmy, że ostatni etap Tour de Pologne rozgrywany jest w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku. Zawody są doskonałą promocją Krakowa w świecie, a także okazją do organizacji w naszym mieście szeregu wydarzeń o charakterze sportowym i rekreacyjnym.