Finał Agnieszki Radwańskiej w Miami

Krakowska tenisistka Agnieszka Radwańska pokonała Francuzkę Marion Bartoli 6-4, 6-2 i awansowała do finału turnieju w Miami, w którym spotka się w sobotę z Rosjanką Marią Szarapową. O godz. 18.30 rozpocznie się telewizyjna transmisja w "Eurosporcie".

W nocy z czwartku na piątek (czasu europejskiego) 4. w światowym rankingu, ale w Sony Ericsson Open (z pulą nagród 4, 828 USD) rozstawiona z „piątką" Polka nie zmarnowała szansy na kolejny wielki sukces. Z pojedynków z Bartoli miała same miłe wspomnienia, bo we wszystkich sześciu poprzednich zwyciężyła. Tym razem, mecz rozpoczął się od wzajemnego przełamywania serwisu, dopiero w siódmym gemie Radwańska wygrała własne podanie i objęła prowadzenie 4-3. Przy stanie 5-4 dla Agnieszki, Marion poprosiła o przerwę medyczną.

W drugim secie Francuzka borykała się z kontuzją uda. Gdy Radwańska wygrywała 4-2, na 20 minut nad kortami zapadły ciemności z powodu awarii oświetlenia. Te okoliczności nie zdekoncentrowały naszej tenisistki, do końca meczu nie oddała już gema. To już 25. zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w tym roku!

W sobotę, 23-letnia krakowianka podejmie rywalizację o dziewiąty w karierze tytuł WTA Tour w grze pojedynczej. Zmierzy się z Marią Szarapową (nr 2 w turnieju), która w półfinale okazała się lepsza od Polki z duńskim, paszportem, Karoliny Woźniackiej 4-6, 6-2, 6-4.