Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju: Kilkaset zapisów na VI Bieg Trzech Kopców i XII Cracovia Maraton

Odbywający się od 7 do 9 września w Krynicy-Zdroju, w ramach Forum Ekonomicznego, III Festiwal Biegowy został wykorzystany przez przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie do promowania dwóch imprez, które zyskały już dużą popularność w Polsce i na świecie - Biegu Trzech Kopców i Cracovia Maraton. Blisko 300 osób wpisało się na listy zgłoszeń.

Chęć udziału w VI Biegu Trzech Kopców - Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Krakowa w Biegu Górskim, który odbędzie się w niedzielę, 7 października 2012 roku, wyraziło w Krynicy 81 biegaczy.  A dodajmy, że do tej pory przyjazd na te zawody zaanonsowało już w sumie prawie 1 000 osób.

Aż 199 amatorów długodystansowego biegania dołączyło w Krynicy-Zdroju do grona uczestników przyszłorocznego (28 kwietnia 2013) XII Cracovia Maraton .

Na trzydniowy III Festiwal Biegowy złożyło się 10 różnych wydarzeń, w tym m.in. Koral Maraton (485 uczestników), Życiowa Dziesiątka Taurona(1 120 startujących) i 100-kilometrowy Ultramaraton - Bieg 7 Dolin (292 osoby).

Przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybierają się  w najbliższy weekend (15-16 września) na 30. Hasco-Lek Wrocław Maraton a 13-14 października na 13. Poznań Maraton.

We Wrocławiu będą przyjmowane zapisy zarówno na VI Bieg Trzech Kopców  (opłata promocyjna - 25 zł),  jak i na XII Cracovia Maraton - (oplata promocyjna - 35 zł), natomiast  w Poznaniu - na XII CM. Zapraszamy do odwiedzania stoisk ZIS podczas maratonów w tych miastach.

[galeria:455]