EUROVOLLEY Poland 2017: mecz i ceremonia otwarcia na stadionie PGE Narodowym

Znamy już dokładny harmonogram spotkań CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017!

Jak poinformował PZPS, faza grupowa EUROVOLLEY POLAND 2017 zostanie rozegrana w dniach 24-28 sierpnia 2017 r. w czterech Miastach-Gospodarzach: Gdańsku (grupa A z Polską), Szczecinie (grupa B), Krakowie (grupa C) i Katowicach (grupa D), z Meczem i Ceremonią Otwarcia na stadionie PGE Narodowym.

Na meczu otwarcia Serbia – Polska organizatorzy spodziewają się w Warszawie aż 70 tysięcy widzów! Przypomnijmy, że Serbowie byli również rywalami biało-czerwonych podczas inauguracji Mistrzostw Świata 2014 na tym samym obiekcie.

Po zakończeniu fazy grupowej i dniu przerwy, 30 sierpnia w Krakowie i Katowicach rozegrane zostaną spotkania barażowe  pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbędą się w Krakowie  i Katowicach, 31 sierpnia.

Faza finałowa odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września – spotkania półfinałowe, a dzień później – mecze o medale mistrzostw Starego Kontynentu.
Godziny spotkań w ciągu całego turnieju ustalono na 17:30 i 20:30. Na tę późniejszą godzinę zaplanowane są wszystkie mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej.