Euroliga kobiet: Nareszcie zwycięskie!

Koszykarki Wisły Can-Pack nareszcie wyszły zwycięsko z euroligowej konfrontacji w tym sezonie. I zrobiły to w wielkim stylu! Po porażkach w Bourges, w Krakowie z węgierskim Uni Györ i przegranym po dogrywce spotkaniu w Brnie, w środę, 21 listopada wiślaczki w wypełnionej po brzegi hali przy ul. Reymonta 22 odprawiły z kwitkiem 76:64 pełen gwiazd zespół rosyjskiego hegemona ? Spartaka Region Moskiewski.

Mimo że krakowianki źle rozpoczęły spotkanie, a dodatkowo zaledwie po 3 min rozgrywającą i kapitan drużyny Paulinę Pawlak wykluczyła z gry kontuzja, niesione głośnym dopingiem kibiców gospodynie zmobilizowały się i pewnie rozprawiły z europejską potęgą, jaką jest Spartak. Egzamin dojrzałości zdała młoda Hiszpanka Cristina Ouvina, która rzucona na głęboką wodę bardzo dobrze dyrygowała poczynaniami wiślaczek, a ponadto świetnie grała na tablicach oraz punktowała.

Rzutami za 3 pkt rywalkom ochotę do gry skutecznie odbierała Belgijka Anke De Mondt (aż 4 celne „trójki"), a klasą dla siebie w rywalizacji pod koszami była Tina Charles, na którą Rosjanki nie miały żadnej odpowiedzi. Bardzo dobrze w zespół wkomponowała się zaś Alana Beard, zaledwie od kilku dni będąca zawodniczką Wisły.

Po meczu przedstawiciele Spartaka, z ekswiślaczką Candice Dupree na czele, docenili klasę krakowskiej ekipy. Dodajmy, że w poprzednim sezonie Wisła również rywalizowała w grupie ze Spartakiem i dwukrotnie wygrała. Wyższość Rosjanek krakowianki musiały uznać dopiero w turnieju finałowym Final Eight.

Wisła Can-Pack Kraków 76:64 - Sportak Region Moskiewski (24-22, 19-13, 16-16, 17-13).

Punkty dla Wisły Can Pack: Charles 26, De Mondt 18 (4x3), Beard 13 (1x3), Horti 3, Pawlak 0 oraz Ouvina 12, Żurowska 4, Krężel 0, Mieloszyńska-Zwolak 0.

Punkty dla Spartaka: Augustus 16 (1x3), Aguilar 6 (2x3), Dupree 6, Yacoubou 6, Hammon 2 oraz Beliakova 12 (2x3), Barić 5 (1x3), Kuzina 5 (1x3), Vieru 6, Petrović 0.


Wisła Can-Pack Kraków - Spartak Region Moskiewski, 21.11.2012