Emmanuel Sarki na pierwszym planie

Podczas spotkania ekstraklasy, którego odbyło się w sobotę, 20 kwietnia w Białymstoku, po raz kolejny potwierdził wysokie piłkarskie kwalifikacje pomocnik Wisły Kraków, Nigeryjczyk Emmanuel Sarki. Jego gol z wolnego i asysta przy bramce Rafała Boguskiego zapewniły drużynie ?Białej Gwiazdy? remis 2-2 (0-1) w meczu z Jagiellonią.

Gospodarze objęli prowadzenie w 34 min, gdy w zamieszaniu podbramkowym nie popisali obrońcy Wisły i Maciej Gajos wpisał się na listę strzelców, choć w pierwszej chwili wydawało się, że to Tomasz Frankowski umieścił piłkę w siatce. Po 64 minutach było już 2-0 za sprawą Dawida Plizgi, który dobił piłkę po interwencji debiutującego w ekstraklasie w barwach Wisły bramkarza Gerard Bieszczada, zastępujący  po przerwie Siergieja Pareikę.

W tym trudnym dla krakowian okresie gry świetnie spisał się Sarki. Najpierw, w 68 min, znakomicie wykonał wolnego - w „okienko"., a w 79 min idealnie zagrał z prawego skrzydła do zamykającego akcję Boguskiego.

Już w piątek, 26 kwietnia, o godz. 20.45, Wisła podejmie na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana Widzew Łódź. Obiekt przy ulicy Reymonta będzie w centrum uwagi sportowego środowiska przez cały weekend - w niedzielę, 28 kwietnia przy stadionie zakończy się 12. Cracovia Maraton. Zapraszamy serdecznie do kibicowania nie tylko piłkarzom, ale także biegaczom!