Ekstraklasa: Odmienne nastroje w krakowskich drużynach

Zgoła odmienne nastroje panują w krakowskich ekipach po ich ostatnich meczach w ramach ekstraklasowych rozgrywek. Piłkarze Wisły już w piątek pokonali w Poznaniu zespół Lecha 1-0 (1-0), a zawodnicy Cracovii nie sprostali na stadionie przy ul. Kałuży 1 innej drużynie, która zanotowała nieudany start nowego sezonu - Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, przegrywając 0-1 (0-1).

"Biała Gwiazda" inkasując trzy punkty na gorącym terenie poprawiła swoją sytuację w tabeli i obecnie z dorobkiem 9 punktów zajmuje 9. miejsce, do prowadzącej Korony Kielce tracąc jednak jedynie 3 "oczka". Gola dla Wisły zdobył w 25 min, dobijajac głową strzał Andraża Kirma w poprzeczkę, David Biton - autor wszystkich dotychczasowych bramek zespołu z ul. Reymonta w bieżącej edycji ligowych zmagań. Wiślacy przygotowują się teraz do pierwszego meczu rozgrywek grupowych Ligi Europejskiej - w którym już w czwartek, 15 września o godz. 21.05 podejmą Duńczyków z Odense. Powodem do zmartwień jest jedynie strata podstawowego napastnika - Cwetana Genkowa, który z powodu kontuzji będzie musiał pauzować 4-5 tygodni.

"Pasy" spadły natomiast na ostatnie miejsce w tabeli i na swoim koncie mają zaledwie dwa punkty zdobyte w sześciu meczach. Nadzieje na poprawienie tego dorobku rozwiał w 32 min niedawno pozyskany przez ŁKS Antoni Łukasiewicz, który celną "główką" wykończył znakomite dośrodkowanie Marcina Kaczmarka z rzutu wolnego. Tym samym goście wywieźli z Krakowa jakże cenne trzy punkty, a trener Michał Probierz zanotował bardzo udany debiut w roli trenera ŁKS-u.