EHF EURO 2016: Kraków Arena domem polskich piłkarzy ręcznych

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal - ze strony Gminy Miejskiej Kraków oraz Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki i Wiceprezes Związku Piłki Recznej w Polsce Marcin Herra - z ramienia  ZPRP podpisali 23 grudnia umowę o współpracy przy organizacji i promocji Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016. W uroczystości wzięła także udział Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta.

Po podpisaniu dokumentu Prezes Andrzej Kraśnicki wręczył Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu pamiątkową koszulkę reprezentanta Polski Karola Bieleckiego z podpisami kadrowiczów.  

 

W trakcie uroczystości w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zaprezentowane zostało logo Krakowa jako Miasta-Gospodarza turnieju.  

 

Jak podkreślił Prezes Andrzej Kraśnicki, Stołeczno-Królewskie Miasto Kraków stanie się w okresie przygotowań i samych mistrzostw domem dla biało-czerwonych, tu rozegrają wszystkie swoje mecze. W czerwcu 2015 roku planowana jest także w podwawelskim grodzie towarzyska potyczka Polaków – prawdopodobnie z Duńczykami.  

 

Podczas EHF EURO 2016 w Kraków Arenie (od 15 do 31 stycznia) przewidziano aż 19 spotkań – 6 eliminacyjnych, 9 w rundzie głównej, ale przede wszystkim 2 półfinały, mecz  o 3. miejsce i wielki finał mistrzostw, w Krakowie odbędą się również ceremonie otwarcia i zakończenia imprezy.

 

Informację o przygotowaniach do EHF EURO 2016 i inne szczegóły związane z tym wielkim wydarzeniem przedstawił w prezentacji multimedialnej Wiceprezes ZPRP Marcin Herra.

 

Współgospodarzami najbliższych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Męzczyzn, oprócz Krakowa, będą również Wrocław, Katowice i Gdańsk.

 

Fot. MCH/ZIS