Efektowna zapowiedź Diverse NIGHT of the JUMPs w TAURON Arenie Kraków: dużo dobrej energii i adrenaliny

24 marca 2018 roku najlepsi zawodnicy freestyle motocrossu już po raz czwarty wystąpią w TAURON Arenie Kraków. Na kilka tygodni przed Diverse NIGHT of the JUMPs, 1 lutego odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu wydarzeniu, poprzedzona efektownymi pokazami.

Przed halą widowiskowo-sportową przy ul. Stanisława Lema pochodzący z Włoch Jason Cesco zaprezentował skoki na ważącym ponad 200 kg… skuterze śnieżnym. Doszło też do zmagań szybkościowych skutera z samochodami sportowymi.

Jak zapewnili organizatorzy, była to zapowiedź jeszcze większych emocji i niezapomnianych wrażeń, na które możemy liczyć podczas imprezy w sobotę, 24 marca.

Miastem-Gospodarzem Diverse NIGHT of the JUMPs jest Kraków, stąd obecność na pokazach i konferencji prasowej: Katarzyny Król – Zastępcy prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztofa Dębowskiego – Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Jacka Gryzły – Wiceprezesa Agencji Rozwoju Miasta SA, zarządzającej TAURON Areną Kraków.

Jason Cesco, który wcześniej zajmował się z powodzeniem trickami na motocyklu, przyznał, że ewolucje na skuterze śnieżnym są bardziej spektakularne i wymagające ogromnej precyzji.

O powrocie do MTB, po siedmiu bardzo udanych sezonach na BMX,  mówił Dawid Godziek – młodszy brat Szymona, triumfatora ubiegłorocznych zmagań Pucharu Świata Dirt MTB w krakowskiej hali.

Oprócz niewątpliwej atrakcji wieczoru – salta na skuterze śnieżnym w wykonaniu Jasona Cesco, 24 marca w TAURON Arenie Kraków największym magnesem dla sympatyków freestyle’owych ewolucji  pozostanie jednak rywalizacja o zwycięstwo, czołowe lokaty i punkty w Mistrzostwach Świata FMX (motocykle) i Pucharze Świata Dirt MTB (rowery). Wśród startujących nie zabraknie Polaków.

- Na pewno nie jest to propozycja wyłącznie dla fanów motoryzacji, ale i dla całych rodzin. Ludzie, którzy choć raz zobaczyli nasze zawody, chętnie przychodzą na kolejne, by zaczerpnąć dobrej energii i adrenaliny – powiedział Przemysław Szymański ze Sportainment, promotor Diverse NIGHT of the JUMPs. 


Program – 24 marca 2018 r. (sobota)

16:00 drzwi otwarte
16:30 pit party z zawodnikami
18:00 ceremonia otwarcia
18:20 kwalifikacje FMX
19:15 konkurs Best Whip
19:25 show specjalne
19:35 przerwa
20:00 drugie otwarcie
20:05 konkurs Maxxis Highest Air
20:20 Puchar Świata – Dirt MTB
20:55 finały FMX
21:25 ceremonia wręczenia nagród
21:35 sesja autografów
22:00 zakończenie imprezy


Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS; SPORTAINMENT