Dziś mistrzowie dzielnicy, jutro olimpijczycy!

Do 15 lutego można jeszcze zgłosić kandydatów w wieku 10-19 lat do tytułu Młodego Sportowca Roku Dzielnicy VIII Krakowa organizowanego pod hasłem: ?Mistrzowie dzielnicy ? przyszli olimpijczycy!?. Do Centrum Sportu i Kultury ?Sidzina? napływają kandydatury wioślarzy, tenisistów, gimnastyczek, pływaków i reprezentantów innych dyscyplin, w tym także młodzieży niepełnosprawnej, bo konkurs jest otwarty dla wszystkich. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął Jerzy Dudek, były reprezentant Polski w piłce nożnej.

- Zamierzamy pokazać osiągnięcia i wyniki sportowe młodych ludzi w wieku 10 - 19 lat, którzy zamieszkują lub trenują w klubach i organizacjach sportowych na terenie naszej dzielnicy, bowiem to w tym najbliższym środowisku możemy dostrzec już teraz talenty sportowe, które warto profesjonalnie wspierać. Pokażmy tych, którzy kochają sport, ciężko trenują i jeszcze nie są znani mediom, a w przyszłości mogą być mistrzami Polski, świata czy olimpiady - przekonuje Wiesław Szczerba, prezes OSKF „Orzeł Sidzina" i pomysłodawca projektu.

Celem wyboru Młodego Sportowca Roku 2012 jest:
• uhonorowanie indywidualnych osiągnięć młodzieży w następujących kategoriach wiekowych: 10-12, 13-15, 16-19 lat;
• promocja młodych ludzi uprawiających sport wyczynowo, zamieszkałych w Dzielnicy VIII (trenować mogą w dowolnym klubie) lub tam trenujących.

Zasady udziału:
1. Sportowcem Roku Dzielnicy VIII może zostać osoba, która zostanie przez klub sportowy, szkołę lub rodzica, opiekuna poprzez wypełnienie karty kandydata, która jest do pobrania na stronie organizatora: www.csksidzina-krakow.pl. Zgłoszenie podpisuje osoba lub jednostka zgłaszająca przesyłając je drogą elektroniczną na adres organizatora biuro@csksidzina-krakow.pl, pocztą lub dostarczając osobiście do Centrum Sportu i Kultury "Sidzina", 30-399 Kraków, ul. Działowskiego 1.
2. Termin zgłaszania kandydatów: do 15.02.2013 r.
3. Wyboru Młodego Sportowca Dzielnicy VIII dokona Kapituła Wyboru, w której skład wchodzą:
Robert Błachut - wielokrotny Mistrz Polski w rajdach motocyklowych
Arkadiusz Puszkarz - przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy VIII Krakowa
Łukasz Płonka - Kierownik Referatu ds. Miejskich Programów Sportowych Wydziału Sportu UMK
Dominik Franczak - przewodniczący Komisji Sportu i Terenów Zielonych Dzielnicy VIII Krakowa
Piotr Wrześniak - trener bramkarzy, właściciel Akademii Bramkarskiej
Wiesław Szczerba - prezes OSKF „Orzeł Sidzina"
Paweł Panuś - redaktor sportowy „Dziennika Polskiego"
4. Uczestnikom, którzy zajmą miejsca 1-4 w poszczególnych kategoriach wiekowych organizatorzy zapewniają puchary i nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na Gali Młodego Sportowca Roku 2012 Dzielnicy VIII na początku marca.

Dzielnica VIII to dziś osiedle Podwawelskie, Dębniki, Ruczaj, Lubostroń, Zakrzówek, Ludwinów, Chmieleniec, jak i osiedla graniczne Krakowa od strony południowo-zachodniej: Sidzina, Tyniec, Kostrze, Pychowice, Skotniki i Kobierzyn, a także częściowo osiedle Kliny. Organizatorzy chcą pokazać na szerszym forum młodzież uzdolnioną sportowo, zaczynając od własnego otoczenia.