Dziś, 18 marca, godz. 11.00: STARTUJEMY!!!

Dziś w niedzielę,18 marca, o godz. 11.00 z górą 1000 biegaczy wyruszy na trasę IX Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Nie podajemy jeszcze dokładnej liczby uczestników, bo od 8.00 ? w biurze zawodów - można wciąż odbierać numery startowe, ale rekord frekwencji padnie na pewno. Dopisała też pogoda, biegacze w słońcu powitają wiosnę. Organizatorami imprezy otwierającej nowy sezon są: Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Po dokładnym pomiarach trasy, liczącej 21 097 m, lmierniczy AIMS i PZLA Tadeusz Dziekoński wyznaczył linię startu i mety na Błoniach, przy al. 3 Maja u wylotu ulicy Chodowieckiego (Cichy Kącik), w bliskiej odległości od biura zawodów znajdującego się w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Piastowska 26).

- Ogromnie się cieszę z tak dużego zainteresowania IX Krakowskim Półmaratonem Marzanny - powiedział Roman Piątek w Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans. - W 2010 roku ukończyło te zawody 463 osoby, najwięcej w kilkuletniej historii imprezy, a przed rokiem, ósmą edycję - 418. Zapowiedzieli swój udział biegacze z Warszawy, Szczecina, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Kielc, anonsowali także swój przyjazd zawodnicy z Ukrainy. Jednym z faworytów jest  krakowianin Andrzej Lachowski, w styczniu - w ramach treningu - przebiegł cały maraton, czyli 42 km i 195 m w 2 godziny i 40 minut.

Do tej pory Bieg Marzanny kojarzył się z topieniem kolorowej kukły w Rudawie (dziś tradycja zostanie podtrzymana, nastąpi to o godz. 10.40 koło mostu na ul. Piastowskiej) i rywalizacją wokół Błoń, trasa tegorocznego IX Krakowskiego Półmaratonu prowadzi natomiast ulicami Zwierzyńca, potem prawym brzegiem Wisły aż do kładki Bernatka, częściowo przez Stare Miasto i Planty i znów Bulwarami -  już na lewym brzegu Wisły -  do mety przy Alei 3 Maja.
 
Mieszkańcom i turystom przypominamy o ograniczeniach w ruchu, zamknięciu dla pieszych, rowerzystów i rolkarzy deptaków wokół Błoń oraz Bulwarów Wiślanych na czas półmaratonu, jednocześnie przepraszamy za te utrudnienia.