Dziennikarze z Indii poznawali Kraków od strony Wisły

W środę, 8 sierpnia został zorganizowany specjalny rejs Krakowskim Tramwajem Wodnym dla dziennikarzy z Indii. Przedstawiciele mediów zajmujących się turystyką mieli możliwość poznania zabytków i atrakcji Krakowa znajdujących się na trasie pomiędzy Mostem Dębnickim a Galerią Kazimierz z perspektywy rzeki Wisły .

Obserwacje, zdobyte doświadczenia, usłyszane historie czy zrobione fotografie pomogą gościom z Indii w przygotowaniu materiałów na temat naszego kraju, w tym Krakowa i Małopolski. Podwawelski gród, który w ostatnim czasie szczególnie upodobali sobie ich rodacy z Bollywood jako plan dla swoich filmów, niewątpliwie zainteresował ich w sposób szczególny. Zaciekawiły ich legendy, zachwyciły zabytki, ale też nowe atrakcje Krakowa - jak chociażby kładka im. o. Laetusa Bernatka. Z uznaniem słuchali o ożywianiu dzielnic takich jak Podgórze, docenili widoczny z pokładu Krakowskiego Tramwaju Wodnego rozwój naszego miasta pod różnymi aspektami oraz jego rozbudowę.

Indyjscy dziennikarze otrzymali również foldery i mapki poświecone Turystycznemu Szlakowi Żeglugi Śródlądowej w Krakowie, którego częścią jest Krakowski Tramwaj Wodny, a także inne wydawnictwa Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie - na temat miejskich imprez czy obiektów sportowych.

[galeria:448]