Dziennikarze z Belgii poznawali Kraków od strony Wisły

W piątkowy poranek, 7 września 2012 roku, grupa dziennikarzy z belgijskich mediów poznawała Kraków z pokładu Krakowskiego Tramwaju Wodnego od przystanku "Kopiec Kościuszki" do Galerii Kazimierz. Pogoda dopisała, widoki były wspaniałe, a Zamek Królewski na Wawelu prezentował się wyjątkowo okazale.

Rejs rozpoczął się z oddanego do użytku w tym roku przystanku „Kopiec Kościuszki" zlokalizowanego na terenie Kolejowego Klubu Wodnego1929. Przed rejsem przekazane zostały materiały informacyjne i mapki z opisem trasy i atrakcji turystycznych znajdujących się wzdłuż linii 1 Krakowskiego Tramwaju Wodnego. Zaproszono jednocześnie do odwiedzenia strony internetowej z wirtualnym rejsem w górę Wisły, gdyż, niestety, ze względu na remont stopnia wodnego i śluzy im. Tadeusza Kościuszki, od 2 września sam rejs do Tyńca nie jest możliwy. Pierwotnie dziennikarze planowali właśnie taki cel swojej podróży.

Po przepłynięciu obok klasztoru Sióstr Norbertanek na wschodzie ukazała się skąpana w słońcu, wspaniała panorama Wawelskiego Grodu. Widok Wawelu widzianego z Krakowskiego Tramwaju Wodnego jest zawsze imponujący, głównie ze względu na strzelistość i górowanie nad rzeką. Urzekający, podobnie zresztą jak znajdujący się u stóp Smoczej Jamy posąg Smoka Wawelskiego. Wśród wielu żartów i opowieści o historii starego i nowego Krakowa, zainteresowanie wzbudziły kłódki wieszane przez zakochanych na kładce im. o. L. Bernatka.

Po dopłynięciu do przystanku przy Galerii Kazimierz, dziennikarze przeszli na ulicę Szeroką na Kazimierzu, gdzie znajduje się jedna z tablic informujących o Krakowskim Tramwaju Wodnym. Dziękując za wyprawę, podkreślili, że rejs pozwala poznać Kraków w ciekawy, spokojny i unikalny sposób, wz dala od zgiełku turystycznych miejsc.

[galeria:450]

fot.Grawit Nosiadek/ZIS