Dziennikarka „Correio Braziliense” z wizytą w ZIS

W piątek, 20 września w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie gościła brazylijska dziennikarka Maria Márcia Delgado Alvim z gazety „Correio Braziliense”. Przebywa ona w Polsce na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a wizytę pilotuje Polska Agencja Prasowa. Z Zastępcą Dyrektora ZIS Urszulą Filipowicz i Dyrektorem Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Krakowa Marcinem Kandeferem rozmawiała m.in. o Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku oraz międzynarodowych imprezach sportowych, które odbędą się w Krakowie.

Dziennikarka była żywo zainteresowana przygotowaniami Krakowa do organizacji najbliższych Światowych Dni Młodzieży, ofertą kulturalną i duchową naszego miasta, jak również kwestiami logistycznymi.  Pytała również o Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn, które odbędą się we wrześniu 2014 roku w nowopowstającej Hali Widowiskowo-Sportowej w Czyżynach oraz o inne imprezy sportowe planowane w tym największym obiekcie tego typu w Polsce. Z ciekawością wysłuchała także informacji na temat Cracovia Maraton – największego wydarzenia biegowego w Krakowie, w którym uczestniczą najliczniejsze grupy zawodników z zagranicy i osób niepełnosprawnych w skali kraju, jak również innych imprez tego typu – Biegu Trzech Kopców czy Krakow Business Run.

 

Maria Márcia Delgado Alvim spotkała się również z przedstawicielami Archidiecezji Krakowskiej oraz Agencji Rozwoju Miasta – prowadzącej budowę wyżej wspomnianej hali. Planowana jest także jej wizyta na meczu Polska –  Francja, który odbędzie się w Gdańsku – w ramach Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn.

 

Efektem rozmów i spotkań będzie reportaż, promujący przytoczone wydarzenia wśród obywateli Brazylii.

 

Fot. PCH/ZIS