Dzień Otwarty Magistratu - sportowa strona miasta!

W ramach Święta Miasta Krakowa, 5 czerwca o godzinie 10.30 rozpocznie się Dzień Otwarty Magistratu, organizowany pod hasłami ?Kraków na sportowo? oraz ?20-lecie Dzielnic Miasta Krakowa?. Niedzielne wydarzenia odbywać się będą w budynku Pałacu Wielopolskich przy placu Wszystkich Świętych 3-4 oraz na Stadionie WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.

Już po raz jedenasty krakowianie będą mieli możliwość zwiedzania niedostępnych na co dzień zabytkowych wnętrz krakowskiego Magistratu. Dzień Otwarty uroczyście zainaugurują Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Na wszystkich odwiedzających czeka wiele atrakcji sportowych. W ramach „Bliskich spotkań z mistrzami" do krakowskiego Magistratu zawita m.in. Michał Kościuszko (Wicemistrz Świata 2009 w klasyfikacji JWRC) czy zawodnicy legendarnej drużyny piłkarskiej Kazimierz Górskiego. Ponadto w Sali Dietla zaaranżowane zostaną studio fitness i siłownia, a przed Pałacem Wielopolskich znajdą się ścianka wspinaczkowa oraz mini pole golfowe. Władze Miasta Krakowa zachęcają również do obejrzenia multimedialnego przedstawienia oraz wystawy pt. „Hala Widowiskowo-Sportowa (Czyżyny) w Krakowie - miejsce niewiarygodnych przeżyć".

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie będzie czynnie uczestniczył w Dniu Otwartym - w Sali Portretowej Magistratu zaprezentowane zostaną różne aspekty działalności Jednostki. Za pośrednictwem szeregu makiet, plansz, zdjęć oraz eksponatów krakowianie będą mieli możliwość bliższego zapoznania się z zadaniami realizowanymi przez ZIS. Wszystkich gości serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji!

Atrakcyjnym punktem programu będzie turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa na Stadionie WKS Wawel, w którym wystąpią reprezentacje: Orłów Górskiego, Radnych Miasta i Dzielnic Krakowa, urzędników UMK oraz Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Widowiskowym wydarzeniem w ramach Dnia Otwartego będzie pokaz skoków na celność lądowania. Członkowie Sekcji Spadochronowej WKS Wawel Kraków wykonają skoki spadochronowe z samolotu z wysokości 1000 m.

W nawiązaniu do hasła „20-lecie Dzielnic Miasta Krakowa" w Salach Lea i Kupieckiej Rady i Zarządy Dzielnic Miasta Krakowa zaprezentują planowane jak i zakończone inwestycje sportowe, osiągnięcia oraz zachęcą do odwiedzania ciekawych miejsc w swoich dzielnicach. Z kolei przed salami otwarta zostanie wystawa pt. „Dzielnice wczoraj i dziś".

Urząd Miasta Krakowa przewidział też w programie atrakcje dla najmłodszych. Na dziedzińcu Pałacu Wielopolskich wystąpią kuglarze, żonglerzy, szczudlarze, klaun i bańkarz. Dodatkowo odbędą się występy estradowe, gry i konkursy z nagrodami oraz czytanie „Bajek z czterech stron świata".

W Dniu Otwartym Magistratu w ramach propagowania idei honorowego krwiodawstwa przy Pomniku Józefa Dietla w godzinach od 10.30 do 14.30 będzie podstawiony specjalny autobus - punkt krwiodawstwa zorganizowany przez Fundację „Kibicujemy życiu".

Natomiast o godzinie 11.00 w Bazylice o.o. Franciszkanów zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji krakowian z udziałem przedstawicieli samorządu Krakowa.

Ostatnią atrakcją Dnia Otwartego będzie finałowy koncert gwiazdy - Renaty Przemyk.

Szczegółowy program wydarzeń w ramach Dnia Otwartego Magistratu znajduje się w załączniku.