Dzień Dziennikarza Sportowego: Prezentacja projektu ?PPP nowe perspektywy?

W poniedziałek 4 lipca, już po raz trzeci z rzędu, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zorganizował spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziennikarza Sportowego. Zaprezentowany został projekt ?PPP nowe perspektywy? - stworzenie międzynarodowej sieci współpracy wspierającej partnerstwo publiczno-prywatne dla Krakowa.

O bieżącej działalności ZIS, dokonaniach naszej jednostki w ostatnim roku mówiła Urszula Filipowicz - Zastępca Dyrektora ds. Infrastruktury i Imprez Sportowych. Z kolei, Krzysztof Dębowski - Zastępca Dyrektora ds. Inwestycji skupił się na przedsięwzięciach umożliwiających poszerzanie i unowocześnianie bazy sportowej Miasta, zapoznał dziennikarzy z planami dotyczącymi budowy nowych „Orlików" przy ulicach: Grochowskiej, Strąkowej i Sadzawki, basenów przyszkolnych na osiedlach: Handlowym i II Pułku Lotniczego oraz hali widowiskowo-sportowej TS Wisła.

W najbliższym czasie jednym z najważniejszych sposobów poszukiwania inwestorów musi się stać partnerstwo publiczne-prywatne. Projekt „PPP nowe perspektywy" służy zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy niezbędnej dla osób zajmujących się tą problematyką m.in. w urzędach i jednostkach miejskich. Zakłada zapoznanie się z praktykami stosowanymi we Francji i w Wielkiej Brytanii, wykorzystanie wiedzy ekspertów z tych krajów podczas konferencji i seminariów. W ramach projektu wydany zostanie podręcznik PPP, przeprowadzona będzie promocja partnerstwa publiczno-prywatnego.

W trakcie poniedziałkowego spotkania odbyła się także interesująca dyskusja o kondycji i roli dziennikarstwa sportowego w prezentowaniu spraw ważnych dla lokalnych społeczności, ich marginalizowaniu przez wydawców prasy i właścicieli innych mediów, przyczynach tego zjawiska.

[galeria:360]
Fot. MCH/ZIS