Dwie bramki Łukasza Garguły w Chorzowie: Wisła w górę!

Łukasz Garguła strzelił w niedzielę, 25 listopada dwa efektowne gole w Chorzowie. Wisła wygrała z wicemistrzem Polski, Ruchem 2-1 (0-0) i awansowała o cztery miejsca w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. W 13 meczach zdobyła 18 punktów i jest ósma

Obie bramki dla „Białej Gwiazdy" padły po składnych akcjach, w 73 min świetną pozycję strzelecką wypracowali Gargule Łukasz Burliga i Rafał Boguski, a w 90 min uczynił to Daniel Sikorski.

Boguski pojawił się na boisku w 58 min, zmieniając Michała Chrapka, natomiast Sikorski po przerwie, zastępując napastnika z Hondurasu Romella Quioto.

Gola dla Ruchu uzyskał głową Andrzej Niedzielan w ostatniej z trzech z doliczonych minut spotkania.

W sobotę, 1 grudnia, o godz. 18.00, Wisła podejmie prowadzonego przez Adama Nawałkę Górnika Zabrze.