Drużyna Szpiku w 13. Cracovia Maraton!

Podobnie jak w roku ubiegłym, w tegorocznej edycji Cracovia Maraton weźmie udział Drużyna Szpiku. 17 maja Fundacja "Dar Szpiku" będzie prowadzić zbiórkę krwi i rejestrację potencjalnych dawców szpiku, a członkowie Drużyny wystartują w biegach odbywających się w ramach Krakowskich Spotkań Biegowych.

17 maja akcja krwiodawcza prowadzona będzie w godz. 10-15. Na terenie miasteczka maratońskiego stanie wtedy specjalny krwiobus, gdzie możliwa będzie również rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

 

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku" to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel ludzi tworzących Drużynę Szpiku. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep, dla innych bieganie maratonów w czerwonych koszulkach czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach. A dla artystów, sportowców czy polityków, którzy wchodzą w skład drużyny, charytatywny udział w kampaniach społecznych. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie. Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności. W jej szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet.


Strona internetowa fundacji: www.darszpiku.pl