Drużyna Szpiku i Spartanie Dzieciom w 12. Cracovia Maraton!

Z radością informujemy, że w 12. Cracovia Maraton wezmą udział organizacje charytatywne ? Drużyna Szpiku i Spartanie Dzieciom. Fundacja Dar Szpiku 27 kwietnia będzie prowadzić zbiórkę krwi, a członkowie drużyny ? z aktorką Katarzyną Bujakiewicz i piosenkarką Magdą Steczkowską na czele, wezmą udział w imprezach organizowanych w ramach 12. Cracovia Maraton. Spartanie pobiegną natomiast w pełnym rynsztunku bojowym na rzecz Stasia, który urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych i rok temu przeszedł amputację nóg.

 Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku" to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi w szczególności na białaczki. Gotowość niesienia pomocy to nadrzędny cel ludzi tworzących Drużynę Szpiku. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep dla innych bieganie maratonów w naszych koszulkach, czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach.
A dla artystów, sportowców czy polityków, którzy wchodzą w skład drużyny, charytatywny udział w kampaniach społecznych. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie. Wyjątkowość Drużyny Szpiku polega na różnorodności. W jej szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet.
Strona internetowa fundacji: www.darszpiku.pl

Drużyna Szpiku będzie aktywnie uczestniczyć w 12. Cracovia Maraton. 27 kwietnia przeprowadzona zostanie akcja krwiodawcza - na terenie miasteczka maratońskiego stanie wtedy specjalny krwiobus. Przedstawiciele Drużyny wezmą także udział w imprezach organizowanych w ramach 12. Cracovia Maraton.

 Spartanie Dzieciom to natomiast charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje - bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w 33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Obecnie grupa liczy 65 osób i ciągle się powiększa. Więcej informacji na temat działalności Spartan można znaleźć na stronie internetowej: www.sprataniedzieciom.pl.

W 12. Cracovia Maraton Spartanie pobiegną dla Stasia, który urodził się z wrodzonym zniekształceniem kończyn dolnych. Rok temu przeszedł amputację nóg. Ewa i Mariusz - rodzice Stasia, walczą, aby ich synek mógł powrócić do normalności. Do tego niezbędne są jednak kosztowne protezy i długoletnia rehabilitacja.