Drugi etap 75. TdP też dla Ackermanna

Niemiecki kolarz Pascal Ackermann, który w sobotę był najszybszy w Krakowie wygrał także drugi etap 75. Tour de Pologne UCI World Tour z Tarnowskich Gór do Katowic. Sprinter z grupy Bora-Hansgrohe umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Na finiszu przy katowickim Spodku błysnął znów Pascal Ackermann. Podobnie jak na Błoniach Krakowskich, 2. miejsce zajął  Alvaro Hodeg (Quick-Step Floors), natomiast na 3. pozycji uplasował się Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

Szczegółowe wyniki znajdują się TUTAJ.

Ackermann w klasyfikacji generalnej Carrefour wyprzedza Hodega o 8 sekund.

Polacy byli bardzo aktywni na drugim etapie. W pięcioosobowej ucieczce znaleźli się Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice) oraz Adam Stachowiak (Reprezentacja Polski). Później, już na finiszu samotnych szarż próbowali Jan Tratnik (CCC Sprandi) oraz  Maciej Paterski i Kamil Zieliński (Reprezentacja Polski).

- Katowice to jedna z najszybszych końcówek w Europie. Myślę, że moje dziesiąte miejsce to powód do dumy. Co etap staramy się być w czołowej dziesiątce, co nam się udaje, więc myślę, że spełniamy oczekiwania – powiedział Kamil Zieliński.

Przypomnijmy, że na sobotnim, krakowskim etapie dziewiąty był Maciej Paterski.

Fot. Szymon Gruchalski