Dobre występy Polaków w ECA Junior Slalom Cup na torze KOLNA

W miniony weekend, 23 i 24 lipca młodzi zawodnicy rywalizowali na torze kajakarstwa górskiego w OSiR KOLNA w czwartej w tym roku odsłonie Pucharu Europy Juniorów w Slalomie.

W Krakowie z dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski, zajmując miejsca na podium w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych.

Zwycięstwa w finałach swoich konkurencji zanotowali m.in.: świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek z Krakowa Klaudia Zwolińska (K1W U-18, pierwsza w niedzielę, druga w sobotę), brązowi medaliści ww. MŚ Jakub Brzeziński i Kacper Sztuba (SMS/AZS Kraków, C2M U-18, pierwsze miejsce w niedzielę; Sztuba triumfował też w sobotniej rywalizacji w konkurencji C1M U-18, a w niedzielę był drugi), również brązowy medalista krakowskich MŚ Wiktor Sandera (K1M U-18, pierwszy w niedzielę), Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy/SMS Kraków, C1W U-16, pierwsza w sobotę) czy duet Michał Woś/Hubert Wawrzyk (KKK Kraków, C2M U-18, pierwsi w sobotę).

Na tegoroczny cykl rywalizacji o punkty ECA Junior Cup składają się też regaty w słoweńskim Solkanie, austriackim Flattach, Augsburgu (te trzy odbyły się już przed krakowską imprezą) oraz w Bratysławie i w Czeskich Budziejowicach.

W ramach Pucharu Europy Juniorów, który organizowany jest od 2013 roku, Europejska Federacja Kajakowa (European Canoe Association) oficjalnie klasyfikuje zawodników w kategoriach wiekowych U-16 i U-18, ale startują także młodzi kajakarze w kategorii wiekowej U-14. Przy okazji odbywają się również zmagania bardziej doświadczonych zawodników w kategorii wiekowej U-23.

Klaudia Zwolińska