Doborowa obsada XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera: znamy już szczegółowy terminarz

XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim, poważnym sprawdzianem formy reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY Poland 2017. Memoriał zostanie rozegrany w dniach: 11-13 sierpnia w TAURON Arenie Kraków. W akcji zobaczymy mistrzów świata Polaków, mistrzów Starego Kontynentu Francuzów, Rosjan i Kanadyjczyków, prowadzonych przez byłego selekcjonera biało-czerwonych Stephane’a Antigę.

Na 50 dni przed turniejem z dziennikarzami spotkali się w czwartek 22 czerwca  podczas konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor ZIS, Jerzy Mróz – Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Grzegorz Wagner – syn Huberta Jerzego, wielokrotny reprezentant kraju, Ambasador EUROVOLLEY Poland 2017 w Krakowie, Cezary Mróz – Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, Ziemowit Majewski – Dyrektor Generalny kompleksu hotelowego DoubleTree by Hilton Kraków & Convention Center oraz Hampton by Hilton Kraków i Marcin Komenda – urodzony w Krakowie kadrowicz na Ligę Światową 2017.

- Serdecznie witam w Krakowie w imieniu Prezydenta Jacka Majchrowskiego i własnym. Bardzo się cieszymy, że po raz trzeci będziemy Miastem-Gospodarzem Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Przed nam siatkarskie wakacje, bo przecież pod koniec sierpnia i na początku września odbędzie się największa tegoroczna impreza sportowa w Krakowie – Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Proszę wszystkich kibiców o wspieranie naszej reprezentacji. Bardzo zależy nam na tym, aby mistrzostwa zakończyły się nie tylko sukcesem organizacyjnym, ale również sportowym – powiedziała Katarzyna Król.

- Nie możemy narzekać ani na ilość ani też na jakość wydarzeń sportowych w naszym mieście. Liczę na to, że hasło #ZwyciężajwKrakowie stanie się czymś nieodłącznym dla polskich zawodniczek i zawodników – dodał Krzysztof Kowal.

Jerzy Mróz wyraził z kolei przekonanie, że kibice, którzy zdecydują się na przyjazd do Krakowa na XV Memoriał obejrzą nie tylko siatkówkę na światowym poziomie, ale będą mieli również okazję do poznawania podwawelskiego grodu w niezwykle atrakcyjnej scenerii. Terminarz XV Memoriału został bowiem tak ułożony, aby po emocjach w TAURON Arenie był jeszcze czas na letnie, wieczorne spacery po Krakowie.

Wizytę na Memoriale zapowiedział m.in. znany kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Na pewno nie zabraknie mistrzów świata z 1974 i złotych medalistów olimpijskich z 1976 roku.

Grzegorz Wagner obejrzał wszystkie mecze czternastu dotychczasowych edycji Memoriału swojego sławnego ojca: - Dziękuję Jurkowi Mrozowi, że turniej od samego początku ma odpowiednią rangę i wysoki poziom sportowy. Cieszę się, iż odbywa się w Krakowie, w którym zostawiłem kawałek serca jako gracz Hutnika.

W tym roku, na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, pojawi się nie tylko Jego syn Grzegorz, ale także wnuk Iwo – w nowej roli statystyka reprezentacji Polski.

O debiucie w drużynie narodowej, najlepiej w TAURON Arenie Kraków marzy i cierpliwie na tę szansę czeka Marcin Komenda. - Spotkania z trójką uczestników tegorocznego Final Six Ligi Światowej to świetne przetarcie przed Mistrzostwami Europy – podsumował 21-letni rozgrywający.

Niebawem Ferdinando De Giorgi ogłosi skład polskiej kadry na zbliżające się imprezy.

W trakcie czwartkowej konferencji organizatorzy przedstawili kompletny – z godzinami rozpoczęcia meczów – terminarz XV Memoriału H. J. Wagnera.

Fot. MCH/ZIS