Diverse NIGHT of the JUMPs: W sobotę, 25 marca Mistrzostwa Świata FMX i rowerowy Puchar Świata FMB World Tour w TAURON Arenie Kraków

Już jutro w TAURON Arenie Kraków zostanie zorganizowana kolejna odsłona Diverse NIGHT of the JUMPs. Po raz trzeci kibice w stolicy Małopolski będą podziwiać zmagania freestylowych motocyklistów z całego świata. W tym roku dodatkową atrakcją będzie rywalizacja w ramach rowerowego Pucharu Świata MTB – FMB World Tour.

Trzecia edycja Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie oferuje publiczności zupełnie nowe oblicze tego wydarzenia. Pierwszy raz w Polsce Mistrzostwa Świata FMX zostaną połączone z zawodami rowerowego Pucharu Świata MTB – FMB World Tour. Podczas finałów, które odbędą się w sobotę 25 marca po godzinie 20, zobaczymy zawodników z kilkunastu krajów w tym jednego z najlepszych zawodników świata jeżdżącego w światowym teamie Red Bull – Szymona Godźka.

Zawodnicy FMX najpierw zmierzą się w kwalifikacjach – na starcie stanie jedenastu riderów, a wśród nich oczywiście nie zabraknie Marcina Łukaszczyka. Do finału awansuje najlepsza szóstka. Dodatkowo zawodnicy powalczą w konkursie Best Whip oraz w konkursie na najwyższy skok motocyklem. Freestylowych emocji dopełni pierwszy w południowej Polsce Backflip quadem w wykonaniu Patryka Siekaja.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy będzie mógł spotkać się „oko w oko” z zawodnikami podczas Pit Party (start o 16:30, koniec o 17:30) oraz na specjalnym stoisku zakupić unikatowe ubrania z najnowszej kolekcji Diverse NIGHT of the JUMPs.

Podczas dwóch poprzednich krakowskich edycji Diverse NIGHT of the JUMPs – w 2015 i w 2016 roku – widzowie wypełnili trybuny w TAURON Arenie Kraków niemal do ostatniego miejsca. Podobnie powinno być i tym razem. Można jeszcze kupić bilety na jutrzejsze wydarzenie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej imprezy.

Kibicom zaprezentuje się m.in. zwycięzca ubiegłorocznych zawodów w TAURON Arenie Kraków – Hiszpan Maikel Melero.

LISTA STARTOWA
Diverse NIGHT of the JUMPs
TAURON Arena Kraków 2017

Dany Torres – Hiszpania
Brice Izzo – Francja
Petr Pilat – Czechy
David Rinaldo – Francja
Leonardo Fini – Włochy
Luc Ackermann – Niemcy
Maikel Melero – Hiszpania
Filip Podmol – Czechy
Pat Bowden – Australia
Marcin Łukaszczyk – Polska
Libor Podmol – Czechy

Massimo Bianconcini – start w konkursach dodatkowych

HARMONOGRAM IMPREZY 25.03.2017
16:00 DRZWI OTWARTE
16:30 PIT PARTY Z ZAWODNIKAMI
18:00 CEREMONIA OTWARCIA
18:20 KWALIFIKACJE FMX
19:15 BEST WHIP CONTEST
19:25 SHOW SPECJALNE
19:35 PRZERWA
20:00 DRUGIE OTWARCIE
20:05 MAXXIS HIGHEST AIR
20:20 PUCHAR ŚWIATA - DIRT MTB
20:55 FINAŁY FMX
21:25 CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
21:35 SESJA AUTOGRAFÓW
22:00 KONIEC

Fot. MCH/ZIS