Diverse NIGHT of the JUMPs: krakowski hat-trick Maikela Melero

Maikel Melero zwyciężył w zorganizowanej w sobotę, 24 marca w TAURON Arenie Kraków polskiej edycji Mistrzostw Świata FMX. To trzecia z rzędu wygrana Hiszpana w stolicy Małopolski, którego ewolucje na motocyklu były najwyżej oceniane przez sędziów również w krakowskich odsłonach Diverse NIGHT of the JUMPs w 2016 i 2017 roku.

Mistrz czterech minionych sezonów freestylowych popisów na motocyklach w finale rywalizacji okazał się lepszy raptem o 6 punktów od marzącego o jego detronizacji Luca Ackermanna. W klasyfikacji generalnej FIM MŚ FMX znakomicie spisujący się w tym roku młody Niemiec ma jednak wciąż minimalna przewagę – dwóch punktów – nad doświadczonym Hiszpanem.

Miłą niespodziankę licznie zgromadzonym w TAURON Arenie Kraków kibicom sprawił reprezentant Polski Marcin Łukaszczyk, który triumfował w konkurencji Best Whip. Z kolei autorem najwyższego skoku przez poprzeczkę zawieszoną na wysokości 8,5 m został Niemiec Kai Hasse. Dodatkowa nagroda za najlepszy trick dnia przypadła również Maikelowi Melero, za jego nową motocyklową ewolucję o nazwie „Superman Flair”.

W zawodach Pucharu Świata Dirt MTB, autorem najciekawszych rowerowych wyczynów został nasz rodak Dawid Godziek – powracający do MTB po siedmiu bardzo udanych sezonach na BMX młodszy brat Szymona, najlepszego w Krakowie przed rokiem.

Dodatkową atrakcją wieczoru były popisy na przeszło 200-kilowym skuterze śnieżnym w wykonaniu Włocha Jasona Cesco, który zaprezentował publiczności zgromadzonej w TAURON Arenie m.in. dwie udane próby zrobienia salta tą potężną maszyną.

Nie zabrakło również zmagań najmłodszych adeptów motocrossu, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych w ramach „Kids Race”.

Fot. Mateusz Chwajoł/ZIS