Diverse NIGHT of the JUMPs: 24 marca ekstremalny wieczór w TAURON Arenie Kraków

W sobotę, 24 marca czeka nas najbardziej ekstremalny wieczór w TAURON Arenie Kraków, czyli Diverse NIGHT of the JUMPs. Zawodnicy na motocyklach, rowerach i skuterze śnieżnym zaprezentują mocną porcję efektownych tricków i po raz czwarty zachwycą krakowska publiczność.

Na dzień przed wydarzeniem, podczas konferencji prasowej, na pytania dziennikarzy odpowiadali organizatorzy i zawodnicy. Dodatkowo była to okazja do przyjrzenia się z bliska budowie toru, na którym w sobotę wystąpią najlepsi zawodnicy FMX i MTB.

Marko Manthey jeden z dyrektorów firmy Sport Plus, właściciela formatu NIGHT of the JUMPs podkreślił, że bardzo się cieszy z ponownej wizyty w Krakowie i zaznaczył, że w sobotni wieczór rywalizacja będzie bardzo zacięta. Seria ma w tej chwili nowego lidera – Luca Ackermanna, który zdetronizował czterokrotnego mistrza świata Maikela Melero. Hiszpan na pewno tak łatwo nie odpuści i będzie starał się odzyskać prowadzenie w klasyfikacji MŚ.

Przemysław Szymański ze Sportainment podkreślił, że zawodnicy stale przesuwają granice i prezentują najbardziej szalone ewolucje, o których jeszcze niedawno nikt nie sądził, że mogą być możliwe. Sprawia to, że podczas wydarzenia spodziewać się możemy spektakularnych tricków zarówno na motocyklach, jak i rowerach. Salto skuterem śnieżnym, które po raz pierwszy w Krakowie wykona Jason Cesco, będzie wisienką na tym ekstremalnym torcie.

W konferencji prasowej Kraków był reprezentowany przez Krzysztofa Dębowskiego, Zastępcę Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej, który w krótkim wystąpieniu powiedział: - Chciałbym podkreślić, że Kraków jako Miasto-Gospodarz po raz kolejny ma przyjemność gościć tak wspaniałą imprezę sportową. Nie tylko siatkówka, piłka ręczna, hokej na lodzie czy koncerty przyciągają do TAURON Areny, ale również sporty motorowe. Zauważamy oczywiście, iż poziom zawodów Diverse NIGHT of the JUMPs z każdym rokiem jest coraz wyższy. Nie ma więc wątpliwości, że i tym razem efektowne skoki zachwycą kibiców. Gdybym sam miał taką możliwość, to spróbowałbym skoku na rowerze.

Warto dodać, że 22 marca TAURON Arena Kraków otrzymała Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES dla najlepszego obiektu sportowego w Polsce. Komentując ten fakt, Wiceprezes Agencji Rozwoju Miasta SA Jacek Gryzło, przyznał, że m.in. właśnie takie wydarzenia jak Diverse NIGHT of the JUMPs przyczyniają się do dostrzeżenia przez jurorów walorów TAURON Areny.

Tych, którzy nie mają jeszcze  biletów na sobotnie wydarzenie informujemy, że  mogą nabyć karty wstępu w salonach EMPiK na terenie całego kraju, a w dniu imprezy – od godz. 13:00 –  także w kasach TAURON Areny Kraków.

Więcej informacji: www.dnotj.pl

Program imprezy: www.dnotj.pl/harmonogram/

Fot. MCH/ZIS