Diamentowe gody żeglarzy z Nowej Huty

Żeglarze Yacht Klubu Polskiego Kraków świętują w tym roku 60-lecie działalności. Z tej okazji w sobotę, 19 września na przystani nad Wisłą w Nowej Hucie odbyło się jubileuszowe spotkanie.

Podczas uroczystości komandor Yacht Klubu Jan Orzechowski odebrał list gratulacyjny Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, odczytany i przekazany przez Krzysztofa Dębowskiego -  zastępcę dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

W uznaniu zasług dla Miasta Krakowa i jego mieszkańców wieloletni działacze YKP Andrzej Krupiński i Leszek Michalski otrzymali odznaki Honoris Gratia, przyznane przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego na wniosek komandora Jana Orzechowskiego.

 

Andrzej Krupiński związał się z żeglarstwem krakowskim w  1963 roku,  wstępując do  sekcji żeglarskiej Yacht Klubu Budowlani Nowa Huta. Leszek Michalski zawodnikiem tej samej sekcji został nieco wcześniej -  w czerwcu 1962 r.

 

Obecnie, Andrzej Krupiński zajmuje się sprawami technicznymi sprzętu sportowego, aktywnie też uczestniczy w pracach modernizacyjnych klubowej bazy,  a Leszek Michalski pełni funkcję wicekomandora ds. koordynacji działalności YKP.

Powodem do dumy działaczy Yachtu  Klubu Polskiego Kraków jest liczne grono adeptów żeglarstwa. Kilkanaścioro z nich,  wyróżniających się w rozwijaniu umiejętności i osiągających sukcesy sportowe  otrzymało w sobotę nagrody rzeczowe, ufundowane przez Prezydenta Miasta Krakowa.

 

Obchodzący diamentowe gody YKP przygotował dla swoich przyjaciół i sympatyków okolicznościowe pamiątki.

 

Statuetką i jubileuszową odznaką władze klubu podziękowały za okazywaną pomoc  Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.  

 

Fot. KM/ZIS