Daniel Martin triumfatorem 67. Tour de Pologne, Andre Greipel znów najszybszy w Krakowie

23-letni Irlandczyk Daniel Martin z grupy Garmin-Transitions został triumfatorem 67. Tour de Pologne UCI ProTour. Ostatni VII etap z Nowego Targu do Krakowa wygrał Niemiec Andre Greipel (HTC-Columbia), który podobnie jak przed rokiem najlepiej finiszował z peletonu na Błoniach i to jemu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wręczył okolicznościową paterę. Najlepszy z Polaków Sylwester Szmyd (Liquigas-Doimo) zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Martin założył koszulkę lidera po zwycięstwie na V etapie Jastrzębie Zdrój – Ustroń Równica i nie oddał jej już do końca tegorocznych zmagań. To największy jego sukces w karierze.
W klasyfikacji górskiej i dla najaktywniejszego   nagrody odebrał  Johnny Hoogerland (VacansOleil Pro Cycling Team), klasyfikacji punktowej Allan Davis (Astana). Najlepszą ekipą 67. TdP została grupa Garmin-Transitions. Dodajmy, że lotna premia na Rynku Głównym padła łupem Hiszpana Angela Madrazo (Caisse D'Epargne).
Zanim zawodowcy pojawili się na Błoniach Krakowskich rywalizowali tu młodzi adepci kolarstwa w Mini Tour de Pologne Nadziei Olimpijskich i Nutella Mini Tour de Pologne.
Natomiast po uhonorowaniu zwycięzców 67. TdP znani polscy sportowcy wręczyli swoim następcom stypendia przyznane przez Fundację Darka Michalczewskiego „Równe Szanse”.
Szczegółowe informacje o tegorocznej imprezie znajdują się na stronie internetowej www.tourdepologne.pl .

[galeria:249]