Czas na przygotowania do 13. Cracovia Maraton!

Wszystkich, którzy postanowili zmierzyć się z dystansem 42 km i 195 m i wziąć udział w 13. Cracovia Maraton zapraszamy do wspólnych przygotowań z AZS AWF Kraków Masters! Pierwszy trening rozpocznie się już w niedzielę, 2 lutego o godz. 10.00 w parku Lotników Polskich (przy AWF). Planowane są również zajęcia Long Slow Distance (LSD) w Puszczy Niepołomickiej.

 

 

Dystans maratoński jest nie lada wyzwaniem, upragniona satysfakcja na mecie musi być zatem poprzedzona sumiennym przygotowaniem i reorganizacją szarej rutyny.

 

Trenując z AZS AWF Kraków Masters macie dostęp do zorganizowanej, trenującej grupy i wspaniałej atmosfery. Możecie skorzystać z rad trenerów i doświadczonych zawodników. Profesjonaliści wyłapią każdy niuans i podpowiedzą Wam jak poprawić nie tylko wyniki, ale i technikę biegową.

 

Będziemy trenowali według planu przygotowanego dla różnych poziomów zaawansowania, nawet dla debiutantów. Każdy znajdzie odpowiednie dla siebie tempo i dostosuje doń przemierzone kilometry. Będą porady żywieniowe, testowanie sprzętu, odżywek. W razie kontuzji lub przeciążenia doradzimy Wam do jakiego lekarza czy fizjoterapeuty się udać, z jakich lekarstw warto skorzystać.

 

Na stronie internetowej Mastersów znajduje się specjalna podstrona, na której można znaleźć wszystkie informacje na temat treningów, w tym harmonogram zajęć i przykładowe mikrocykle treningowe. Można też zapoznać się poradami doświadczonego biegacza oraz zadać pytanie trenerowi.

 

Treningi odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w parku Lotników Polskich (przy AWF). Należy zabrać ze sobą buty, zegarek, odpowiednią odzież i pozytywne nastawienie.

 

Terminy treningów Long Slow Distance(LSD) w Puszczy Niepołomickiej:
MARZEC: 16.03, 30.03;
KWIECIEŃ: 6.04, 21.04 - sprawdzian na 30 km;
MAJ: 1.05 - ostatni trening LSD.