Czas na krakowską edycję Skandia Maraton Lang Team!

W sobotę, 31 maja o godz. 11.00 rozpocznie się krakowska edycja tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team. Miasteczko zawodów będzie się znajdowało na Błoniach Krakowskich. Zapraszamy do udziału i kibicowania zawodnikom!

Na stałych bywalców cyklu czeka zmieniona trasa. – Wystartujemy szerokimi alejkami, a „single track” będzie prowadził do mety. To zmiana, która ma ułatwić wyścig. Trasa jest zróżnicowana zarówno pod względem nawierzchni, jak i ukształtowania terenu. Szczególnie w środkowym odcinku znajdują się wymagające podjazdy. Będzie ciekawie – wyjaśnia Lech Piasecki dyrektor ds. sportowych Lang Team.

 

Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, ma nadzieję, że wszyscy uczestnicy dojadą do mety. – Skandia Maraton Lang Team to wyścig, który dzięki zróżnicowanemu poziomowi trasy powinien pokonać każdy zawodnik. Zmieniliśmy nieco jej charakterystykę, aby ułatwić start uczestnikom – dodaje.

 

Jedną z nowości wyścigu jest PREMIA SHIMANO. W Krakowie przewidziano ją około 12 kilometra trasy (przed bufetem). Jest o co walczyć. Najszybsi kolarze otrzymają atrakcyjne nagrody.

 

W ramach Skandia Maraton Lang Team w Krakowie odbędą się także Mistrzostwa Polski Energetyków TAURON CUP. 

 

Szczegóły na temat trasy krakowskiej edycji imprezy można znaleźć TUTAJ.

 

Skandia Maraton Lang Team od samego początku jest znany i lubiany wśród pasjonatów dwóch kółek. Dzięki niemu wiele osób spełniło swoje marzenia o kolarskim sukcesie, a jazda na rowerze się upowszechnia. W imprezie biorą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Zgłaszają się i pojedynczy zawodnicy, i całe rodziny. Uczestnicy startują w 29 kategoriach wiekowych.

 

Aby wziąć udział w Skandia Maraton Lang Team wystarczy mieć rower i kask, o resztę zadbają organizatorzy. W maratonie może wystartować każdy - dzieci, młodzież, dorośli czy osoby starsze. W Krakowie przygotowane zostaną cztery dystanse – Rodzinna Parada (11 km), Mini (22 km), Medio (61 km) i Grand Fondo (88 km).

 

Każdy zawodnik na dystansie Mini, Medio i Grand Fondo otrzyma numer startowy z chipem, a załoga sędziowska będzie dbała o profesjonalny pomiar czasu na pokonywanym dystansie, Rodzinna Parada jest rozgrywana na zasadach rekreacyjnego przejazdu uczestników bez rywalizacji stricte sportowej, dlatego na tym dystansie nie jest prowadzony pomiar czasu.

 

W ramach Skandia Maraton Lang Team rozgrywany jest także Puchar Polski w maratonie MTB dla kobiet i mężczyzn.

 

Cykl Skandia Maraton Lang Team rozpoczął się, jak przed rokiem, w Warszawie (26 kwietnia). Kolejni gospodarze to: Kraków (31 maja), Bytów (14 czerwca), BUKOVINA Terma Hotel Spa (28 czerwca), Krokowa (5 lipca), Dąbrowa Górnicza (27 września) i Kwidzyn (4 października).

 

Fot. Szymon Gruchalski