Ćwierćfinałowy hit w Sydney: Agnieszka Radwańska zagra z Karoliną Woźniacką

Najlepsza polska tenisistka, ósma w światowym rankingu, krakowianka Agnieszka Radwańska spotka się w ćwierćfinale turnieju w Sydney (pula nagród - 637 tys. dolarów) z reprezentującą Danię, liderką klasyfikacji WTA, Karoliną Woźniacką. Będzie to ich siódmy pojedynek na zawodowych kortach.

Agnieszka tylko raz pokonała Karolinę Woźniacką (vel Caroline Wozniacki) - w Sztokholmie w 2007 roku, gdy sięgnęła po swój pierwszy w profesjonalnej karierze tytuł singlowy w cyklu WTA.

W Sydney, gdzie odbywa się generalny sprawdzian formy przed rozpoczynającym się już 16 stycznia wielkoszlemowym Australian Open, z czołowej dziesiątki światowej klasyfikacji zabrakło tylko Rosjanki Marii Szarapowej.

Agnieszka Radwańskiej po wyeliminowaniu swojej młodszej siostry, kwalifikantki Urszuli 6-1, 6-1, w drugiej rundzie - w nocy z poniedziałku na wtorek czasu europejskiego - okazała się znów lepsza od urodzonej w Tuzli (Bośnia) niemieckiej tenisistki Andrei Petkovic 7-5, 6-4. W trwającym godzinę i 57 minut meczu Polka zapisała na konto m.in. osiem asów serwisowych, poprawiając bilans zwycięstw nad tą rywalką na 6-0. Petkovic zajmuje obecnie 10. miejsce na świecie.

Kolejna przeciwniczka krakowianki - Karolina Woźniacka miała  niełatwą przeprawę ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą, ostatecznie wygrała 7-5, 2-6, 6-4.