Cracovia trzecia w I lidze: Zwycięski gol w ostatnich sekundach meczu z Arką

W zaległym meczu I ligi piłkarze Cracovii wygrali w środę, 29 sierpnia ? przed własną publicznością ? z Arką Gdynia 1-0 (0-0) i awansowali na 3. miejsce w tabeli. Zwycięską bramkę zdobył z wolnego Edgar Bernhardt w ostatniej z trzech doliczonych minut spotkania, tuż przed jego zakończeniem.

Od 25. minuty goście występowali w dziesiątkę, czerwoną kartką został bowiem ukarany Krzysztof Sobieraj za uderzenie Vladimira Boljevicia.

Trener „Pasów" Wojciech Stawowy, dostrzegając mankamenty w grze podopiecznych, był zadowolony z wywalczenia trzech punktów, które pozwoliły utrzymać Cracovii kontakt ze ścisłą czołówką. Drużyna z ulicy Józefa Kałuży ma taki sam dorobek - 10 pkt, co Zawisza Bydgoszcz i traci do lidera, zespołu Floty Świnoujście tylko 2 punkty.

Bardzo rozmowny po meczu był Bernhardt, udzielający wywiadów po... rosyjsku i angielsku. Obiecał, że za dwa miesiące na tyle opanuje język polski, że również w naszym języku będzie można z nim konwersować. W środę powiedział, że kilku zawodników Cracovii chciało wykonać wolnego, m.in. Milos Kosanović, ale mocno trzymał piłkę, ustawił ją 20 m od bramki i precyzyjnie strzelił.  Na boisko wszedł dopiero w drugiej połowie, ale nie miał do trenera Stawowego pretensji o to, że posadził go na ławce rezerwowych, tym bardziej, iż obiecał mu grę po przerwie. Joker nie zawiódł szkoleniowca.

W niedzielę, 2 września o godz. 12.15 Cracovia zmierzy się w Ząbkach z Dolcanem.