Cracovia Maraton

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z największych imprez tego typu w Polsce. Wspólnie z maratonami w Dębnie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, tworzy tzw. Koronę Maratonów Polskich.

W latach 2006-2009 czterokrotnie był wyróżniany za doskonałą organizację przez portal internetowy Maratony Polskie. Organizowany pod hasłem: z historią w tle, prowadzi przez najpiękniejsze zakątki starego Krakowa, a od 2005 roku także Nowej Huty. Trasa posiada atest IAAF, AIMS oraz PZLA i jest aktualnie najszybszą trasą maratonu w Polsce. Towarzyszą mu liczne imprezy sportowe i kulturalne, w tym min. Mini Maraton im. Piotra Gładkiego (4200 m). Krakowski maraton jest pierwszym maratonem w Polsce pod względem udziału osób niepełnosprawnych. Poruszający się na wózkach zawodnicy i zawodniczki przemierzają trasę pełnego maratonu i są klasyfikowani w trzech kategoriach: Hand Bike, Rim Push i Active Wheelchair. W ostatnich latach umożliwiono ponadto uczestnictwo osobom słabowidzącym i niewidomym, startującym z przewodnikiem. Od 4 lat w Cracovia Maratonie biorą udział także zawodnicy na rolkach. Cracovia Maraton to najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, ze względu na największą liczbę zawodników z zagranicy.

Termin: 24-25 kwietnia 2010
Charakter imprezy: międzynarodowe zawody w biegu maratońskim i imprezy towarzyszące
Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe
Planowani partnerzy medialni: Radio RMF lub Radio Zet lub Radio Eska, TVP3, Polska The Times, Krakow.pl Interia.pl, maratonypolskie.pl; maratończyk.pl
Liczba uczestników: ok. 3.500, osoby aktywne zawodowo, zwolennicy zdrowego stylu życia, główny przedział wiekowy: 25-45 lat
Publiczność: ok. 10-15 tys. osób, turyści maratońscy, mieszkańcy Krakowa, amatorzy biegania.
Koszty pakietów sponsorskich netto: Sponsor tytularny (od 250.000 zł); Sponsor (od 100.000 zł), Partner (50.000 zł), Przyjaciel (20.000 zł)


List Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej

Pakiety sponsorskie IX Cracovia Maraton