Cracovia Maraton w Koszycach

6 października w słowackich Koszycach odbył się jubileuszowy, 90. Košice Peace Marathon. W towarzyszących imprezie targach expo uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora Cracovia Maraton, którzy prowadzili stoisko krakowskiego maratonu oraz zapisy do 13. edycji biegu, a także promowali inne wydarzenia sportowe odbywające się w naszym mieście, Kraków i Małopolskę.

Stoisko Cracovia Maraton cieszyło się dużym zainteresowaniem, biegacze z ciekawością pytali o naszą imprezę i Kraków, a do startu w 13. Maratonie z historią w tle zgłosili się obywatele Słowacji, Czech, Węgier, Austrii i Serbii.

 

Na stoisku odwiedziła nas prężna grupa reprezentantów AZS AWF Kraków Masters, którzy startowali w koszyckim maratonie.

 

Košice Peace Marathon był także znakomitą okazją do wymiany doświadczeń z organizatorami najstarszych zawodów tego typu w Europie – Maratońskiego Klubu Koszyce i innych imprez biegowych z całego świata oraz obserwacji organizacji tego wydarzenia.

 

We wszystkich biegach odbywających się w ramach 90. Košice Peace Marathon – maratonie, półmaratonie, rywalizacji rolkarzy, osób niepełnosprawnych, mini maratonie i biegu rodzinnym –wzięło udział 9.500 osób. Na pełnym dystansie maratońskim triumfowali Patrick Kiptanui Korir z Kenii (czas 2:09.36)i Ashete Bekere Dido z Etiopii (czas 2:27.47, rekord trasy). Zwycięzcą zmagań w kategorii handbike został natomiast Bogdan Król. Gościem specjalnym jubileuszowego maratonu w Koszycach był Patrick Makau – do tego roku rekordzista świata w maratonie (czas 2:03.38).