Cracovia Maraton na Rolkach: faworyt nie zawiódł

Nieobecny przed rokiem w Krakowie Bartosz Chojnacki tym razem wystartował na trasie wokół Błoń i dopisał do swojego dorobku kolejne zwycięstwo w Cracovia Maraton na Rolkach. To nie przyszło jednak łatwo. Po pasjonującym finiszu, wyprzedził Czecha Ondreja Suchego i Konrada Tataratę. Do ostatnich metrów o triumf walczył z nimi ostatecznie czwarty na mecie Paweł Ciężki z Krakowa. Wśród kobiet najlepsza była Aniela Dymiszkiewicz, plasując się na 12 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zawodniczka z Elbląga była bezkonkurencyjna, uzyskując sporą przewagę nad kolejnymi paniami. Co ciekawe, do niedawna Dymiszkiewicz startowała również z sukcesami w zawodach łyżwiarstwa szybkiego.

Ubiegłoroczny zwycięzca imprezy, Słowak Lukas Benedik zajął szóste miejsce.

Chojnacki tradycyjnie pojawił się w Krakowie razem z Wojciechem Baranem – który wyprzedzał go na mecie w latach 2013-2016 – ale w tym roku nie podzielili się miejscami 1-2, gdyż Baranowi nie udało się ukończyć rywalizacji wskutek upadku.

W trzynastej już edycji Cracovia Maraton na Rolkach wystartowało 270 zawodników, w tym goście ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Litwy i Austrii.

Wśród uczestników był także generał dywizji Wojska Polskiego Roman Polko, m.in. były dowódca elitarnej jednostki GROM.

Wyniki można znaleźć TUTAJ.

Fot. MCH/ZIS; Szymon Gruchalski