Cracovia Maraton na podium polskich maratonów

Podczas Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów, która odbyła się w dniach 21-23 listopada w Trzebnicy, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Organizatora Cracovia Maraton odebrali statuetkę za 3. miejsce pod względem liczby uczestników sklasyfikowanych w polskich maratonach. Krakowski maraton zanotował również rekordowy wzrost frekwencji wśród największych krajowych maratonów – w porównaniu do 2012 roku, bieg główny Cracovia Maraton w 2013 roku ukończyło aż o 46% więcej biegaczy.

Jeśli chodzi o liczbę sklasyfikowanych uczestników – Cracovia Maraton zanotował wzrost z 3014 w 2012 roku do 4419 w 2013 roku i uplasował się na trzecim miejscu w Polsce – po Maratonie Warszawskim i Poznań Maratonie. Natomiast 46-procentowy wzrost frekwencji był zdecydowanie najwyższy spośród czołowych maratonów w kraju. Biorąc pod uwagę wszystkie biegi maratońskie organizowane nad Wisłą w 2013 roku, lepszy wynik – o jeden punkt procentowy – uzyskał tylko Maraton Toruński.

 

W Konferencji PSB  w Trzebnicy uczestniczyli przedstawiciele biegów oraz firm związanych z bieganiem. W sumie było to ponad 100 osób. Odbył się szereg wykładów, prezentacji, poruszono problemy z jakimi mierzą się organizatorzy imprez biegowych, dyskutowano nad skutecznymi rozwiązaniami, aspektami prawnymi i promocyjnymi.

 

Uczestnicy Konferencji mieli również okazję zmierzyć się w sportowej rywalizacji – biegu na 3 km.