Cracovia Maraton dla Niepełnosprawnych

W dniu 25 kwietnia 2010 roku odbędzie się w Krakowie dziewiąty Cracovia Maraton. Krakowski Maraton jest największą imprezą sportową tego typu w Polsce pod względem udziału zawodników niepełnosprawnych.

Szanowni  zawodnicy!

W dniu 25 kwietnia 2010 odbędzie się w Krakowie dziewiąty Cracovia Maraton. Krakowski Maraton jest największą imprezą sportową tego typu w Polsce pod względem udziału zawodników niepełnosprawnych.

Niepełnosprawni zawodnicy, którzy startują w Cracovia Maraton są elitą niepełnosprawnych maratończyków. Osoby niepełnosprawne startują na dystansie pełnego maratonu w  kategoriach kobiet i mężczyzn:

·         Hand Bike (wózek o ręcznym napędzie łańcuchowym);

·         Rim Push (wózek sportowy);

·         Active Wheelchair (wózek aktywny)

·         Open zawodników niepełnosprawnych z tytułu narządu wzroku w kategorii kobiet i mężczyzn:
•    Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności
•    Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności
Należy przedstawić aktualny dokument potwierdzający niepełnosprawność w stopniu znacznym lub umiarkowanym z tytułu narządu wzroku np. Legitymacja PZN, orzeczenie o niepełnosprawności.

Osoby niepełnosprawne oraz przewodnicy osób niewidomych są zwolnione z opłaty startowej.  Organizator deklaruje gotowość pomocy zawodnikom niepełnosprawnym. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w krakowskim maratonie. Proszę o kontakt w razie pytań, jak również o potwierdzenie udziału Państwa w IX Cracovia Maraton.

Grzegorz Kot
Urząd Miasta Krakowa
kotgr@um.krakow.pl
Tel +48 (12) 616 5008
mobile: + 48 519 533 167