Cracovia dzierżawcą stadionu przy ulicy Kałuży

Od 4 sierpnia MKS Cracovia SSA jest dzierżawcą nowoczesnej areny piłkarskiej przy Kałuży. Umowę w tej sprawie podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes klubu, Janusz Filipiak.

Stadion Cracovii został oddany do użytku we wrześniu ubiegłego roku, po przeprowadzonej w rekordowym tempie budowie. Na trybunach areny piłkarskiej przy ulicy Kałuży może zasiąść 15 tysięcy widzów. Stadion jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pod trybunami znajduje się profesjonalne zaplecze dla zawodników. Powstał też parking.

Koncepcja architektoniczna i projekt stadionu to dzieło hiszpańskich biur Estudio Lamela i Sener Ingeneria.
Budowa stadionu Cracovii stała się możliwa po doprowadzeniu przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego do ugody z Klasztorem Sióstr Norbertanek w sprawie gruntów położonych przy ul. Kałuży. W efekcie podjętych wiosną 2004 roku rozmów, rok później Miasto stało się właścicielem działek, co otworzyło drogę do inwestycji sportowych.

Cracovia wzięła na siebie koszty utrzymania stadionu w kwocie ok. 6 mln rocznie oraz zapłaci do budżetu miasta rocznie ponad 1 mln zł. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony.


Fot. MCH/ZIS