COMARCH Cracovia przed Hokejową Ligą Mistrzów: znów w europejskiej elicie!

Już 25 sierpnia najlepsza drużyna naszego kraju COMARCH Cracovia rozpocznie w Monachium rywalizację w Hokejowej Lidze Mistrzów (CHL). Dwa dni później wystąpi w Gävle, by 1 i 3 września zaprezentować się krakowskiej publiczności w rewanżowych meczach z niemieckim Red Bull i szwedzkim Brynäs IF. Z fińskim IFK Helsinki mistrzowie Polski zagrają 3 i 10 października.

Tym ważnym dla sportu w podwawelskim grodzie wydarzeniom poświęcona została konferencja prasowa, która odbyła się w środę, 16 sierpnia w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie z udziałem Katarzyny Król – Zastępcy Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu,  Krzysztofa Kowala – Dyrektora ZIS, Jakuba Tabisza – Wiceprezesa Zarządu MKS Cracovia SSA, Mariusza Dulęby – asystenta trenera COMARCH Cracovii Rudolfa Rohačka oraz Rafała Radziszewskiego – bramkarza drużyny.

- Bardzo się cieszymy, że uczestników rozgrywek Hokejowej Ligi Mistrzów znów będziemy gościć w naszym mieście. To duża promocja hokeja na lodzie i krakowskiego sportu. Ostatni z trzech meczów, z COMARCH Cracovią jako gospodarzem, zaplanowano na 3 października w TAURON Arenie Kraków. W poprzednich latach przekonaliśmy, że kibice chętnie imprezy hokejowe oglądają, dobrze się więc stało, że znów będą możliwości obejrzenia europejskiej czołówki – powiedziała Katarzyna Król.

- Żałuję, że Międzynarodowa Federacja Hokejowa IIHF ustalając terminarz Ligi Mistrzów nie wzięła pod uwagę faktu, że na przełomie sierpnia i września Kraków będzie Miastem-Gospodarzem Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, mecze CHL 1 i 3 września odbędą się na lodowisku przy ulicy Siedleckiego. Oczywiście staramy się przygotować ten obiekt jak najlepiej do tych rozgrywek, ale nie zrobimy z niego drugiej TAURON Areny. Mam nadzieję, że w następnym sezonie, gdy COMARCH Cracovia zapewni sobie po raz kolejny udział w CHL, nic nie stanie na przeszkodzie by spotkania zostały rozegrane w TAURON Arenie Kraków – stwierdził  Krzysztof Kowal.

Jakub Tabisz zapewnił, że klub podjął starania o przesunięcie terminów, ale IIHF ostatecznie nie wyraziła zgody. - 3 października zagramy jednak w TAURON Arenie Kraków z IFK Helsinki za co dziękuję władzom miasta i dyrektorowi ZIS – dodał wiceprezes MKS Cracovia SSA.

O przygotowaniach zespołu, w zastępstwie trenera Rudolfa Rohačka, który musiał w pilnych sprawach pojechać do Pragi, mówił Mariusz Dulęba. Podkreślił, że trener Rohaček dysponuje pełną wiedzą o rywalach w CHL, ma materiały filmowe z ostatniego sparingu zespołu Red Bull Monachium.

- Zawodnicy najcięższą robotę już wykonali. Teraz mogą skupić najbliższym przeciwniku. Chłopcy ćwiczą te elementy, które mogą się przydać w meczu z mistrzem Niemiec – podzielił się uwagami z dziennikarzami Mariusz Dulęba.

- Rok temu mieliśmy okazję przekonać, jak trudna jest gra w Lidze Mistrzów. W najbliższym sezonie będzie to jeszcze cięższe zadanie. Postaramy się poprawić wyniki i nawiązać do ostawy z meczu ze Spartą w Pradze – komentował Rafał Radziszewski.

Hokeistom COMARCH Cracovii pozostała satysfakcja, że napędzili strachu finaliście CHL sezonu 2016/2017. Zmierzyli się także  dwukrotnie ze szwedzkim Färjestad BK.

W edycji 2017/2018 przystąpią do zmagań w CHL tylko 32 zespoły, podzielone w pierwszej fazie na osiem grup po 4 ekipy. Z każdej grupy do fazy pucharowej awansują po dwie najlepsze drużyny.

Podczas środowej konferencji zaprezentowana została koszulka z nowej kolekcji, przygotowanej specjalnie na Hokejową Ligę Mistrzów.

Fot. MCH/ZIS