Charytatywny Dym Team na X Cracovia Maraton

Wśród tegorocznych uczestników X Cracovia Maraton znajdzie się dziewięcioosobowy team biegaczy reprezentujących Fundację Anny Dymnej ?Mimo Wszystko?. Wezmą oni udział w maratonie, aby przypomnieć o osobach niepełnosprawnych, dla których pokonanie choćby krótkiego odcinka jest często tylko marzeniem... Wśród uczestników Dym Teamu znajdzie się m.in. Tomasz Manikowski. Polak mieszkający na stałe w Irlandii, który w ubiegłym roku przebiegł Irlandię - w ciągu 21 dni pokonał ponad tysiąc kilometrów!

W czasie biegu, wraz z Polonią mieszkającą na Wyspach Tomasz Manikowski zbierał pieniądze na budowę ośrodka „Dolina Słońca" dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w podkrakowskich Radwanowicach. Ośrodek buduje Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko". Nie był to pierwszy charytatywny bieg Tomasza Manikowskiego, trzy lata temu, w zaledwie cztery dni pokonał 250 km (z Ballinrobe do Dublina) na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ścinawie:

- Pomyślałem, że pokonywanym przez siebie kilometrom mogę nadać głębszy wymiar i sens, to znaczy nie biegać wyłącznie dla siebie, lecz robić to także dla innych. Z takiego biegania satysfakcja jest znacznie większa - mówi Tomasz Manikowski.

W X Cracovia Maraton razem z Tomaszem Manikowskim w koszulkach Dym Teamu pobiegną: Piotr Mądraszewski, Andrzej Gruszel, Andrzej Krajczyński, Marek Gieruszyński, Michał Orłowski, Mariusz Bachorski, Jacek Grzędzielski i Michał Serwiński. Na mecie powitają ich osoby niepełnosprawne intelektualnie - podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko".