Centrum Sportu Parkowa: otwarcie boiska piłkarskiego

Boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią zostało oficjalnie otwarte w czwartek, 3 sierpnia przy ul. Parkowej 12a na terenie popularnego w krakowskiej dzielnicy Podgórze kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

To pierwsza z inwestycji, do realizacji których zobowiązał się operator obiektu – KS Futbolowa Liga Szóstek Sp. z o.o., podpisując 15 października 2015 r. umowę dzierżawy z reprezentującym Gminę Miejską Kraków Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wybudowane w miejscu, gdzie kiedyś znajdowały się korty tenisowe, boisko o wymiarach 53x31 m, usytuowane w bliskim sąsiedztwie Parku Bednarskiego, jest najwyżej położonym w mieście placem do gry w piłkę nożną. Wokół niego zamontowano cztery maszty oświetleniowe, piłkochwyty oraz ogrodzenie z bramą i furtkami wejściowymi.

Z boiska korzystać mogą mieszkańcy Krakowa po dokonaniu wcześniej rezerwacji. Trenuje tu także z górą 70 zawodników działającej w Centrum Sportu Parkowa Akademii Piłkarskiej Diament, prowadzone są rozgrywki amatorskiej Futbolowej Ligi Szóstek.

W ramach tego samego etapu modernizacji i rewitalizacji kompleksu przy Parkowej wyremontowany będzie jeszcze tzw. okrąglak z  przeznaczeniem na punkt gastronomiczny i odnowiony zostanie budynek stadionowego zaplecza socjalno-sanitarnego.

Fot. Łukasz Zawadzki/ZIS