Centrum Sportu i Kultury Sidzina: 4 września uroczyste otwarcie i festyn rodzinny

Dla osiedla Sidzina to wielkie święto. W sobotę 4 września zainauguruje działalność Centrum Sportu i Kultury, odbędzie się festyn rodzinny. Na uroczystości zapraszają: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Rada Dzielnicy VIII Dębniki, Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Orzeł Sidzina i Dom Kultury Podgórze.

W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni użytkowej 879 m kw.  ma swoją siedzibę klub sportowy,  jest  przychodnia  lekarska, są sale - konferencyjna i fitness, kawiarnia i bar, a także pomieszczenia do wynajęcia, w których będą prowadzić działalność m.in. szkoła języków obcych i Akademia Bramkarska.
Wraz z budynkiem powstał parking z 24 miejscami postojowymi  oraz oświetlone, ogrodzone  wielofunkcyjne boisko  (44x25 m)  o sztucznej nawierzchni  do piłki nożnej, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i tenisa.
W nowoczesnym kompleksie znajdują się również pełnowymiarowe, trawiaste boisko piłkarskie z szatniami i  ogródek jordanowski.
To wszystko można obejrzeć w sobotę i wziąć udział w festynie rodzinnym.

Ramowy program:
15.00  -  Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa,  a dodatkową atrakcją będzie pokaz Akademii Bramkarskiej z konkursem rzutów karnych;
16.30  - występy  przedszkolaków, zespołu ł muzycznego Elvis Brothers , tancerzy  ze szkoły Elita i finalistów  programu „You Can Dance”;
17.30 -  uroczysta inauguracja działalności Centrum Sportu i Kultury Sidzina;
20.00 -  osiedlowa zabawa taneczna z zespołem Sekret Band
21.40 - pokaz ogni sztucznych

Do Centrum Sportu i Kultury Sidzina  można dojechać autobusami MPK:  166 -  z Łagiewnik przez os. Ruczaj i Skotniki  oraz 175 - z Borku Fałęckiego przez Opatkowice.

[galeria:255]