Cel siatkarzy Wandy: Za dwa lata PlusLiga

Krakowska Akademia Wanda Instal Kraków pod taką nazwą zespół siatkarzy zadebiutuje jesienią w pierwszoligowych rozgrywkach i stawia sobie od razu niezwykle ambitne zadanie ? w ciągu dwóch lat chce awansować do elitarnej PlusLigi, by rywalizować z takimi potentatami nie tylko na krajowym podwórku jak: PGE Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia czy Jastrzębski Węgiel.

W środę 6 lipca porozumienie o współpracy podpisali: Piotr Juszczyk - Prezes firmy Instal Kraków SA, Klemens Budzowski - Kanclerz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Grzegorz Silczuk - Prezes Klubu Sportowego Wanda Kraków.
Sponsor strategiczny, uczelnia i klub będą kontynuować w najbliższym sezonie podjęte wcześniej działania, które sprawiły, że Kraków ma znów pierwszoligową drużynę siatkarzy.

Aby włączyć się do walki o miejsce w czołówce beniaminek wzmocnił swój skład. Nowi zawodnicy to: rozgrywający Łukasz Szablewski (PGE Skra Bełchatów), przyjmujący Adam Łukasik (Colman Grześki Kalisz) i Bartosz Mischke (GTPS Gorzów Wielkopolski), środkowy Damian Domonik (AZS UAM Poznań) i atakujący Krzysztof Ferek (BBTS Bielsko-Biała).

Siatkarze Wandy mają rozgrywać mecze w hali sportowej przy ul. Ptaszyckiego 4. Tej samej, w której w sezonie 1988/89 Hutnik zdobył mistrzostwo Polski. Klub podpisał już z Gminą Miejską Kraków umowę dzierżawy na czas nieoznaczony i zobowiązał się m.in. do przeprowadzenia modernizacji obiektu.

7 września o godz. 18 na Suchych Stawach zaplanowany został bardzo atrakcyjny pokazowy mecz z Asseco Resovią.

[galeria:363]
Fot. MCH/ZIS