CAVALIADA Tour: od 28 lutego do 3 marca jeździecki spektakl w TAURON Arenie Kraków

Precyzyjne skoki przez przeszkody, emocjonujące powożenie zaprzęgami, widowiskowy Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego czy magiczne pokazy dla publiczności – to tylko wybrane punkty programu międzynarodowych zawodów jeździeckich CAVALIADA Tour, które w dniach od 28 lutego do 3 marca odbędą się w TAURON Arenie Kraków. To historyczne wydarzenie – zawody jeździeckie po raz pierwszy zostaną zorganizowane w tej nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w stolicy Małopolski.

CAVALIADA Tour jest jednym z najważniejszych wydarzeń jeździeckich w tej części świata. Z roku na rok rośnie jego jakość i ranga, a wraz z nią liczba zgłaszających się jeźdźców i koni. W 2019 roku, oprócz zawodów w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, cykl CAVALIADA Tour poszerzył się o nową lokalizację – miasto Kraków. Od najbliższego czwartku do niedzieli widzowie zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków będą mogli zobaczyć zmagania sportowców w czterech konkurencjach jeździeckich: skoki przez przeszkody, Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, ujeżdżenie i powożenie. Nie zabraknie uwielbianych przez publiczność widowiskowych konkursów, jak czwartkowa Potęga Skoku, piątkowy Vens vs Mars (kobiety kontra mężczyźni), sobotni szybki i muzyczny Speed&Music, Lotto Eventing Tour, a także Halowy Puchar Polski w Powożeniu. - Tysiące kibiców na trybunach, którzy dopingują swoich zawodników, światła, atmosfera, muzyka. To wszystko sprawia, że CAVALIADA jest niepowtarzalna. Ludzie, zawodnicy i konie z edycji na edycję są coraz lepsi – mówi Bartłomiej Kwiatek, lider rankingu Driving Cup i mistrz Świata w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi.

Dodatkowo, CAVALIADA w Krakowie to kolejna okazja dla zawodników uczestniczących w konkurencji skoków przez przeszkody do rywalizacji na wyjątkowej arenie i do zdobycia cennych punktów do światowego rankingu. O zwycięstwo w PKO Grand Prix Krakowa z pewnością walczyć będzie Krzysztof Ludwiczak, lider rankingu CAVALIADA Tour i zwycięzca Grand Prix CAVALIADY w Lublinie. - W Krakowie chciałbym ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Wygrana w CAVALIADY Tour to mój główny cel na sezon halowy, dlatego trenujemy razem z Nordwindem, moim podstawowym koniem na cykl CAVALIADY, by ponownie zmierzyć się z rywalami – podkreśla Krzysztof Ludwiczak.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.cavaliada.pl. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronach: www.ticketmaster.pl oraz www.tixer.pl, a także w salonach EMPIK.