Carlos Carlitos Lopez najlepszym piłkarzem Małopolski, nagroda JASNA STRONA FUTBOLU dla UKS Bagry

Napastnik krakowskiej Wisły Carlos Carlitos Lopez został najlepszym piłkarzem Małopolski w 2017 roku. Nagrodę Jasna Strona Futbolu, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krakowa, otrzymał Uczniowski Klub Sportowy Bagry Kraków, odnoszący sukcesy w piłce nożnej osób niesłyszących.

- Chciałbym powitać wszystkich państwa, którzy zajmują się futbolem w Krakowie. To okazja, żeby podziękować za waszą pracę. Na ogół widzimy piłkarzy, trenerów, tych, którzy występują w telewizji, są na pierwszej linii, natomiast gdzieś w tyle znajdują się ludzie tworzący zaplecze piłki nożnej, skupiający się na działalności wychowawczej, jednej z najważniejszych spraw i jako Miasto ten fakt dostrzegamy. Może nie macie państwo świadomości, ale w ciągu ostatnich 15 lat wybudowaliśmy na terenie Krakowa, nie licząc stadionów, prawie 200 boisk do piłki nożnej – szkolnych, orlików i innych, gdzie może być młodzież wychowywana. Oprócz plebiscytu na najlepszego piłkarza i trenera,  mamy więc także nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa JASNA STRONA FUTBOLU. Tym razem, nagrodę otrzymuje Uczniowski Klub Sportowy Bagry zajmujący się młodzieżą z dysfunkcją słuchu. W ubiegłym roku zdobył klubowe wicemistrzostwo Europy U21 w futsalu – powiedział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski podczas uroczystej gali  XXIII Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski, która odbyła się w czwartek, 22 lutego  2018 roku w sali obrad Rady Miasta Krakowa.

Nagrodę JASNA STRONA FUTBOLU z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego odebrali przedstawiciele UKS Bagry: Andrzej Lewandowski i Tomasz Wronka.

Przed ogłoszeniem wyników plebiscytu Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec wskazał w swoim wystąpieniu na dużą frekwencję laureatów.

Tytuł najlepszego piłkarza dla Carlosa Carlitosa Lopeza, który tylko jesienią  2017 roku zdobył aż 15 ekstraklasowych bramek, nie był dla nikogo zaskoczeniem. Więcej komentarzy wywołała dalsza kolejność w tej klasyfikacji, podobnie jak rozstrzygnięcia w kategorii najlepszy trener.

Organizatorami plebiscytu byli: Małopolski Związek Piłki Nożnej i Urząd Miasta Krakowa, a partnerem medialnym krakowski oddział „Gazety Wyborczej”.  

Najlepszy Piłkarz Małopolski 2017

1. Carlos Carlitos Lopez (Wisła Kraków)

2. Miroslav Covilo (Cracovia)

3. Łukasz Piątek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)

4. Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków)

5. Michał Gliwa (Sandecja Nowy Sącz)

6. Michał Czarny (Puszcza Niepołomice)

7. Krzysztof Piątek (Cracovia)

8. Maciej Sadlok (Wisła Kraków)

9. Łukasz Pietras (Garbarnia Kraków)

10. Petar Brlek (Wisła Kraków)

Najlepszy Trener Małopolski 2017

1. Francisco Kiko Ramirez (Wisła Kraków)

2. Radosław Mroczkowski (Sandecja Nowy Sącz)

3. Krzysztof Swół (AZS UJ Kraków)

4. Tomasz Tułacz (Puszcza Niepołomice)

5. Krzysztof Szopa (MZPN)

Najlepszy piłkarz lig regionalnych 2017:

1. Konrad Grela (Glinik Gorlice)

2. Józef Piwowarczyk (Limanovia)

3. Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków)

4. Maciej Wcisło (Wiślanie Jaśkowice)

5. Łukasz Popiela (Unia Tarnów/Wiślanie Jaśkowice)

Odkrycie roku 2017:

Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)

Piłkarka roku 2017
Anna Król (KS Wanda Kraków/Wanda-Słomniczanka)

JASNA STRONA FUTBOLU (nagroda Prezydenta Miasta Krakowa):
UKS Bagry Kraków (Klub Sportowy Osób Niesłyszących)

Fot. Wiesław Majka/UMK; Andrzej Godny/MZPN