Budżet Obywatelski: Miasto Kraków zaprasza na Pikniki Obywatelskie!

W sobotę, 17 czerwca rusza głosowanie na projekty zgłoszone w IV edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Do wyboru jest 319 propozycji – ze wszystkimi można zapoznać się na specjalnej platformie internetowej lub podczas Pikników Obywatelskich. W najbliższy weekend (17 i 18 czerwca) oraz 25 czerwca odbędą się duże imprezy plenerowe promujące Budżet Obywatelski. W programie: prezentacje projektów, atrakcje i zabawy dla dzieci, przekąski z food trucka, wieczorna potańcówka, a przede wszystkim możliwość oddania głosu.

Pikniki Obywatelskie odbędą się:

- 17 czerwca (sobota) w Parku Bednarskiego, w godz. 12.00-20.00;

- 18 czerwca (niedziela) w Parku Ratuszowym, w godz. 12.00-20.00;

- 25 czerwca (niedziela) na Błoniach Krakowskich (róg Al. 3 Maja i Al. Focha), w godz. 12.00-20.00.

Pikniki obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, ale też możliwość skorzystania z licznych atrakcji dla małych i dużych. Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach
z animatorem, zaś dorośli mogą w tym czasie odpocząć w strefie relaksu, posilić się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych (food trucków) lub skorzystać z bezpłatnych usług stacji naprawy rowerów.

Od godziny 12.00, w każdym z pięciu namiotów podzielonych tematycznie według dziedzin (kultura, zieleń, infrastruktura, sport, edukacja) będą przedstawiane tegoroczne projekty budżetowe. Sposób prezentacji jest dowolny, liczymy zatem, że Wnioskodawcy zaskoczą nas ciekawą formą i zainteresują mieszkańców na tyle, aby ci chętnie zagłosowali na ich projekt. Na piknikach przygotowane zostanie specjalne miejsce do głosowania – namiot wyposażony  w odpowiednie stanowiska, gdzie zagłosować będzie można zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. W razie wątpliwości, można również skorzystać z pomocy konsultantów, którzy chętnie udzielą wszystkim zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego.

A w godz. 16.00-20.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na zabawę taneczną. Na scenie pojawią się również instruktorzy tańca, którzy poprowadzą lekcję przed potańcówką.