Budujemy sportowy Kraków

Lato to dobry okres dla wykonawców różnego rodzaju obiektów. W Krakowie prowadzone są intensywne prace przy budowie i modernizacji infrastruktury sportowej.

Kończy się już ostatni etap rewitalizacji dawnej strzelnicy garnizonowej przy ul. Królowej Jadwigi na Woli Justowskiej.

Po  robotach ciesielskich, snycerskich, izolacyjnych i impregnacyjnych, pracach posadzkarskich, instalacji wodno-kanalizacyjnej, chłodniczej, grzewczej i wentylacyjnej, przyszła kolej na montaż zabudowy baru, lamp i urządzeń, porządkowanie terenu oraz prace wykończeniowe w budynku służbówki.

Zgodnie z harmonogramem powstaje przy al. Focha Hala 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, która ma być oddana do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Po wykonaniu ścian, trybun żelbetowych, fasad szklanych i warstwy wykończeniowej dachu, przystąpiono do prac posadzkarskich oraz związanych z izolacją termiczną ścian z wełny mineralnej, wykonania instalacji elektrycznej i sanitarnej.

Zaawansowana jest także budowa hali sportowej przy ul. Grochowskiej (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego). Zakończone zostały roboty żelbetowe, konstrukcyjne,  murarskie i wykończeniowe w części pomieszczeń (łazienki i szatnie) wykonano wylewki i tynki, ściankę wspinaczkową, sufit podwieszany z elementami oświetlenia i promiennikami, wentylację, zainstalowano windę osobową.

W trakcie są pozostałe  roboty wykończeniowe w nowo budowanej hali oraz prace w budynku działającego od dawna basenu.

W ostatnim etapie inwestycji położona będzie podłoga sportowa, hala zostanie wyposażona we wszystkie niezbędne urządzenia.

Budowę i modernizację tych oraz innych podobnych obiektów nadzoruje, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Fot. Jerzy Sasorski/ZIS