Bramka Edgara Bernhardta na wagę trzech punktów

Cracovia wróciła na drugie miejsce w tabeli I ligi piłkarskiej. Stało się tak dzięki bramce zdobytej w 78. minucie przez Edgara Bernhardta w min zwycięskiego meczu z Sandecją 1-0 (0-0), który 3 listopada obejrzało na stadionie przy ul. Józefa Kałuży 10 348 widzów,

„Pasy" w 15 spotkaniach zgromadziły 32 punkty i mają 8 pkt straty do Floty Świnoujście, natomiast 1 pkt przewagi nad Termaliką Bruk-Bet Nieciecza i 6 - nad bydgoskim Zawiszą.

Sobotnie spotkanie zostało przedłużone przez arbitra Mariusza Korzeba z Ciechanowa aż o 18 minut. Zaraz po strzeleniu gola przez Bernhardta, wskutek użycia środków pirotechnicznych, nad boiskiem pojawił się bowiem dym mocno ograniczający widoczność.

Kolejnym rywalem Cracovii będzie GKS Tychy - w sobotę, 10 listopada, o godz. 12.00. Transmisję meczu z Jaworzna, gdzie obecnie GKS podejmuje przeciwników, zapowiada Orange Sport.